KAMERSCHIETOEFENINGEN Een der meest belangrijke factoren, die de waarde van den infan terist in hoofdzaak bepalen, is, men zal 't ons gaarne willen toe geven, de mate van zijne bedrevenheid in het schieten. Aan zijne vorming tot bruikbaar schutter wordt in elk leger, vooral in de laatste jaren, die nauwlettende zorg besteed, welke de schietoefening in zoo hooge mate vordert. De uitkomsten, die men op de schietbaan verkrijgt, zullen recht evenredig zijn aan de deugdelijkheid van 's mans eerste opleiding; vandaar het groote gewicht dat men aan de Voorbereidende en Kamer schietoefeningen moet hechten. Personeel en materieel dienen samen te werken, om de fundamenten, waarop het later met zooveel moeite op te trekken gebouw zal komeu te rusten, zoo hecht mogelijk te doen zijn. Wij wenschen in dit opstel ons te bepalen tot het maken van enkele opmerkingen betreffende de oefening in het schieten met patro nen tot kamerschietcylinders, en stellen de vraag voorop waarin kan haar nut bestaan Naar onze meening in het den schutter zeiven aanschouwelijk maken van de afwijkingen, die ontstaan door de casu quo begane fouten bij het aanleggen, richten en aftrekken. Men kan hem nu duidelijk maken, hoe hij bij een volgend schot deze fout kan voorkomen, wil hij een beter resultaat verkrijgen. Tevens doet ons deze oefening de meerdere of mindere bedrevenheid in de voorbereidende oefeningen zien; ook kan men nagaan in hoe verre de schutter het juiste punt der schijf weet op te geven, waarop hij is afgekomen. Is dit laag rechts gelegen, omdat hij bij het af trekken „rukte en de Instructeur wijst hem er nu op, dat dit rukken de eenige reden is geweest, dat het kogeltje niet op de ge- wenschte plaats de schijf getroffen heeft, dan zal hij een volgende maal zeker trachten, den trekker meer geleidelijk achteruit te doen gaan. Dl. II, 1888. 3

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 42