439 aan onze veld-escadrons dat aanzien en gewicht te schenken, waar door de Duitsche cavalerie bepaald de schrik van den Franschen soldaat was. Is het escadron in Europa algemeen als de tactische eenheid van het ruiterwapen erkend, zoo volgt hieruit niet onvoorwaardelijk, dat voor onze ïuiterij het escadron ook als zoodanig te beschouwen is. Daartoe is de sterkte van ons escadron in vergelijk met die van het geheele ruiterwapen te groot. Men voelt, dat er wanverhouding bestaat. Bovendien stel ik de vraag: zal ons escadron gewoonlijk in zijn geheel optreden Ik geloof van „neen" en antwoord „het optreden van het peloton zal regel, dat van het vereenigd escadron uitzondering zijn, terwijl hieruit volgt, dat voor onze Indische ruiterij het peloton de tactische eenheid is en men het escadron meer als de administratieve eenheid te beschouwen heeft." Gaan wij de tegenwoordige standplaatsen onzer escadrons eens na, dan vinden wij het 3do veld-escadron in de lste militaire afdeeling op Java, het le en 2de veld-escadron in de 2de het 4de veld-escadron in de 3de Is deze garnizoensregeling gebaseerd op de verdediging van Java tegen een Europeeschen vijand? Ik geloof van niet, daar deze verdediging zich wei tot een bepaald gedeelte van Java zal beperken. Maar het is niet kwaad, dat er in onze drie voornaamste strandplaatsen, opgepropt met verschillende nationaliteiten, de eene al sterker vertegenwoordigd dan de andere, wat ruiterij ligt; bovendien kan zij, desgevorderd, onmiddellijk naar het binnenland gezonden worden. Met het oog op een oorlog tegen een Europeeschen vijand moeten onze escadrons bedenk wij hebben er slechts vier echter in die afdeeling, beter gezegd in dat gedeelte, van Java geconcentreerd zijn, waar de verdediging zal gevoerd worden. Hier behooren in tijd van vrede het depot-escadron en het remonte depot reeds aanwezig te zijn, terwijl met het oog op de reeds in tijd van vrede te verrichten militaire verkenningen de staf van het regiment niet in die afdeeling mag ontbreken. Is b. v. de Preanger de bedoel- Dl. II, 1888. 28

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 450