449 het aan de ruiters bij velddienstoefeningen ten strengste verboden is, te galoppeeren. Niet dan op uitdrukkelijken last mag zulks ge schieden. En hoe dikwijls toch hoort men colonne-commandanten uitdruk kingen bezigen, als deze: „de cavalerie gaat in den snelsten „gang vooruit"; „breng het rapport in den snelsten gang over enz., enz. Wisten zij, dat zij hierdoor op den goeden weg zijn, om zich spoedig het gebruik der hun toegevoegde cavalerie te ontzeggen, dan zouden dergelijke uitdrukkingen wel achterwege blijven. Sparing der krachten van ruiter en paard is het goede beginsel, waarvan men moet uitgaan. Moet er gereden worden, dan, ik her haal het, vooruit, desnoods tot men er bij neervalt. Menigen commandant, die de oefening leidde, heb ik al ontmoet, die in de meening verkeerde, dat met den afloop der verkenning ook de taak der cavalerie afgeloopen was en haar maar doodeenvoudig naar ach teren zond, misschien wel blijde, van haar verlost te zijn, want menig commandant zat met die cavalerie werkelijk wat men noemt „in zijn „maag". En uit het oog, uit het hart, dus weg er maar mede, hoe eerder hoe liever. Dat voor de cavalerie na afloop der verkenning nog eene hoogst gewichtige taak is weggelegd, zal wel voldoende uit mijn tactisch overzicht blijken. De charge. He, praat me niet verder, want onze cavalerie kan in onze In dische terreinen onmogelijk chargeeren. Ziedaar, waarmede de buiten het wapen staanden, ons cavalerie-officieren trachten dood te slaan. Afgescheiden van de vraag: of zij allen wel bevoegde beoordeelaars op dit punt zijn en of zij allen den werkkring onzer escadrons van nabij ge zien hebben, zoo wil ik hun gaarne toegeven, dat ook ik een vereenigd chargeeren van twee a drie escadrons tot de onmogelijkheden acht, ja ik ga zelfs verder en deel als mijne meening mede, dat de charge van het vereenigd escadron zelden zal voorkomen, alhoewel er toch nog wel terreinen zijn, die dergelijk optreden zullen toelaten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 460