458 Pionierg er eedscliappe n Niettegenstaande algemeen zeer groote waarde gehecht wordt aan het medevoeren van enkele pioniergereedschappen door enkele ruiters van het escadron, zoo mag onze cavalerie zich nog maar niet in der gelijke uitrusting verheugen. Niet alleen, dat wij hierdoor niet in staat zijn, de meest eenvoudige communicatiemiddelen te vernie len, maar wat meer zegt: door hun gemis hangen wij van de grillen van het terrein geheel af. Immers een riviertje met hooge en steile oevers doch overigens zeer goed te passeeren, blijft eene werkelijke hindernis, zoolang de helling niet voor de paarden begaan baar is gemaakt. Bij de cavalerie in Europa zijn bedoelde gereed schappen ingevoerd, ja men vindt bij enkele mogendheden, b. v. Oostenrijk, zelfstandige pionier-afdeelingen, ter sterkte van ongeveer een peloton. Nemen wij, wat betreft de uitrustingstukken, een kijkje in Europa. „Pour satisfaire aux nécessités du combat a pied et pour exécuter „les travaux de campement" (voor ons het bivak) chaque peloton „est pout vu d'uu outillage ordinaire chaque escadron dispose, en „outre, d'un outillage spécial pour les travaux relatifs aux chomins „de fer et aux télégraphes. „L'ourillage ordinaire eomprend: „2 pelles Linneman. „1 pioche. „2 hachettes a marteaux „1 sacoche avec petit outillage. „Ces outils sont arrimés aux selles, le peloton ne s'en sépare jamais. „L'outillage spécial" (die van het escadron) „eomprend „2 clés anglaises. „2 masses. „2 pinces. „1 sacoche contenant deux tarières, „1 sacoche a artifice. „5 cartouchières a pétards. „1 appareil grimpeur, composé de deux grimpettes et d'une ceiuture.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 464