454 „Ces engins et ces outils sont transportés pendant les marches sur „les fourgons; ils ne sont fixes a la selle ou portés par les cavaliers „qu'au moment oil ceux-ci sont requis pour exécuter des travaux spéciales. „Le peloton désigué organise alors l'escouade spéciale de travailleurs, „qui emportent avec eux les engins et les outils nécessaires. Ces travail- „leurs conservent le sabre, ils déposent la lance ou le mousqueton „dans le fourgon de l'escadron. „L'escouade spéciale se compose d'un brigadier et de huit cavaliers." Ziehier eene korte opsomming der pioniergereedschappen en de verdeeling in pionier-afdeelingen bij een Belgisch escadron. Me dunkt, dat dit wel bewijst, dat men der cavalerie een uitge- breiden werkkring toedenkt. Zouden wij ook den werkkring van onze pelotons niet belangrijk kunnen uitbreiden, door enkele manschappen van pioniergereed schappen te voorzien Zeer zeker; zoo zullen b. v. kleine patrouilles onder aanvoering van een officier of geschikt onderofficier, door het medevoeren van enkele gereedschappen, in de onmiddellijke nabijheid des vijands groote diensten kunnen bewijzen. Hiertoe wordt echter voorbereiding oefe ning—in tijd van vrede vereischt; de cavalerie-pioniers zullen ge oefend moeten worden: in het onbruikbaar maken van bruggetjes; van spoorbanenin het tijdelijk en geheel onbruikbaar maken van telegraaftoestellen, enz., enz.in het maken van veldkeukens, latri nes, in het maken van tirailleurputten ten minste als men een voor stander van het gevecht te voet is; ja, en wat al niet meer! Doch wij kunnen het wel met minder gereedschappen af en ik geloof, dat het voldoende is, ieder peloton te voorzien van 4 Linne- manschoppen, 4 pikhouweelen, twee breekijzers, enkele hamers, nijp tangen, spijkers, touw en wat draadgaren. Zij, die bedoelde werk tuigen medevoeren, zijn in plaats van met de karabijn met de re volver bewapend, moeten den naam dragen van cavalerie-pioniers, eene speciale opleidiug genieten en cavaleristen le klasse zijn. Bovendien wenschte ik per escadron nog medegevoerd te zien een kistje, inhoudende fijnere instrumenten, door den fourier, ter zijde van den zadel, te dragen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 465