459 eet en drinkt en met den naam van „doodvreter'' bestempeld wordt. Is eenmaal de formatie van vier veid-escadrons op zes gebracht en het Inlandsch element uit het wapen verwijderd, dan durf ik gerust te verklaren, dat het Indisch leger in het bezit is van cavalerie, die men voor de haar wachtende taak terecht verantwoordelijk stellen kan en die voor geene Europeesche cavalerie onder zal doen. Het paar denmater ml. De geringe sterkte aan paarden, welke onze escadrons steeds hebben, is voorzeker te wijten aan de moeielijkheden, welke de remonteering oplevert. Maar niettegenstaande men wist, dat op groote aanvulling niet te rekenen viel, zoodat ieder paard, dat men voor het escadron kon krijgen en behouden, goud waard was, is men toch in het afstaan van troepenpaarden nog al vrijgevig geweest, getuige b. v. het volgens mijne meening totaal onnoodig afstaan van troepenpaarden aan de officieren, van de krijgsschool afkomstig. Is het houden van een dienstpaard voor bedoelde officieren lang niet in hun financieel voordeel, zoo is bovendien het afstaan van een paard uit den troep voor hunne dienstverrichtingen geheel overbodig, voor hun rijkunstig onderricht zelfs zeer nadeelig. Hunne detacheering bij de bereden wapens duurt 12 maanden' terwijl zij, gedurende hunne detacheering bij het hoofdbureau van den generaleu staf, ook van tijd tot tijd een paard noodig hebben. Wij staan alzoo voor eenen diensttijd van slechts 18 maanden, per jaar 5 a 6 paarden in den regel regel de beste van de escadrons af; paarden, die jarenlang, ja misschien nog wel 10 a 12 jaren bij den troep hadden kunnen zijn. En waar blijven die paarden na afloop der detacheeringZij wor den doodeenvoudig uit de hand verkocht, en terecht, want de eige naar zit er mede verlegen; bij de opname toch zal hij er niet veel aan hebben, maar aangenomen, dat ook bij dezen dienst het paard onmisbaar is, dan breekt eindelijk het tijdstip aan, waarop bedoelde officieren weder naar hun korps terugkeeren. Is er iets tegen om bedoelde officieren, gedurende hunne deta cheering bij de cavalerie, een escadronspaard te laten berijden?

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 470