471 Doch zoover kwam het niet, daar de commandanten der artillerie rapporteerden, dat ook zij geen stof hadden. Zouden zij niet terecht begrepen hebben, dat door bedoelden overgang de sergeant der ar tillerie bij ons wapen geheel misplaatst zoude zijn? En al was het zoover gekomen, dat het den sergeant der artillerie o-evraagd zoude zijn, dan geloof ik zeker, dat de man zelf zeer goed zoude hebben ingezien, dat de overgang niet in zijn voordeel zou kunnen zijn. Immers voor oppassende en bruikbare onderofficieren der artillerie staan bij hun eigen korps nog wegen genoeg open om vooruit te komen. En zoo was het einde der geschiedenis, dat men gedrongen werd, bij het wapen der Infanterie te gaan aankloppen. Eeeds eenigen tijd geleden hadden enkele officieren lust in het ruiterwapen getoond, door naar eene overplaatsing bij dit wapen mede te dingen, zoodat zij thans in de gelegenheid gesteld zijn, om na aflegging eener proef bij het wapen der cavalerie over te gaan. Hoe verheugd ook, dat het regiment in het gebrek aan officieren geholpen zal zijn door den meer dan waarsehijnlijken overgang van bedoelde officieren, zoo blijf ik er toch sterk op aandringen om alles in het werk te stellen, opdat de aanvulling van het officierskorps in de toekomst verzekerd zij en dergelijke aanvulling van het officiers korps van een ruiterwapen in den vervolge vermeden worde, eene aanvulling, welke op den duur dit wapen weinig ten goede kan komen. Werkelijk de eigenaardige werkkring stelt hooge en bijzondere eischen aan het officierskorps. Von Walthoffen schrijft op dit punt: „Der Reiterführer is das Haupt, dieSeele derReiterei. Sein Geist „gibt ihr Bewegung, sein Talent führt die Bewegung zur Handlungt. „Geist und Talent lasst sich nicht erwerben, soudern nur fortbilden, „entwickeln. Die Gelegenheit, ihr Talent zur Führung und Yerwendung „der schwierigsten, weil beweglichsten aller Waffen an den Tag zu „legen, es gehorig zu entwickeln und nach allen Seiten hin auszubilden, „muss den Reiterführern schon im Frieden gegeben werden." Daar, waar Von Walthoffen den veelzijdigen werkkring der ca valerie bespreekt, zegt hij. „Die Lösung all dieser schwierigen Verwendungsaufgaben, gleich Dl. II, 1888. 30

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 482