488 De verliezen waren verdeeld als volgt het 3e Reg. van Hyderabad. 350 paarden. het le Lanciers van Madras. 275 het 7° van Bengalen220 het le Lanciers van Bengalen. 220 De voorwaarden van dienstneming bij de cavalerie, met uitzondering van de regimenten van Madrasgeven recht bij verlies van het paard, op uitbetaling van slechts 200 roupijen f 180), eene som onvoldoende voor de aanschaffing van een behoorlijk paard in Burma. Het gevolg hiervan is, dat die regimenten met erbarmelijke paarden werden aange vuld. In de regimenten van Madras daarentegen wordt elk in dienst gestorven paard kosteloos door den staat vergoed en vervangen door remonten, die voor den gemiddelden prijs van f 625 worden aangekocht. Nieuwe afstandsmeter van den Zwitserschen luit.-kolonel Montaudan. Naar het oorspronkelijk denkbeeld van den Badenschen kapitein der art. Von Ehrenberg heeft bovengenoemde hoofdofficier op vernuftige wijze een afstandsmeter met een horloge verbonden. Behalve de twee gewone wijzers heeft men een derde, die den cirkelomtrek eenmaal doorloopt in 15 seconden, den tijd, dien het geluid behoeft om een afstand van 5000 M. af te leggen. De omtrek heeft een meter-verdeeling van 0 tot 5000 met verdeelstrepen om de 25 M. Een druk op een knopje brengt den wijzer in beweging, a en tweede druk doet hem stilstaan, een derde brengt hem op het nulpunt terug. Het gebruik is nu als volgt: Staat de wijzer op het nulpunt, dan brengt men hem op het zien van het schot in beweging, drukt op het knopje zoodra men den knal hoort, waarop de wijzer stilstaat en men den afstand tot op 25 M. nauwkeurig kan aflezen. Brengt men den wijzer weder op het nulpunt terug, dan is het instrument weder tot gebruik gereed. Het Maxim-kanon. Door den Amerikaan Hiram S. Maxim is eene nieuwe mitrailleuse uit gevonden, waarvan de firma Krupp te Essen zich het recht van aanmaak heeft verzekerd. Deze nieuwe vuurmond trekt allervvege bijzonder de

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 494