485 il w. z. hij behoort tot de raderstoomschepen, maar in stede van door zijwaarts aangebrachte raden, wordt hij voortgedreven door twee raden, welke zich achter aan het vaartuig bevinden. De machine is in het vóórschip aangebracht en ontwikkelt voldoende kracht om, met eene drukking van 11 atmosferen, aan het vaartuig eene snelheid van 10 mijlen mede te deelen. Het schip is 30.4 M„ lang en 7.25 M. breedde diepte van het hol bedraagt slechts 1.20 M. Boven dit stalen onderschip, dat in 14 waterdichte compartimenten is verdeeld door een langscheepsch en zes dwarsscheepsche schotten, is een licht döorloopend houten bruggedek aangebracht en hier bevinden zich alle inrichtingen ten gerieve der passagiers. Thans wordt gemeld, dat dit schip zoo goed voldaan heeft, dat twee vaartuigen van hetzelfde type zullen worden aangemaakt van 39.5 M. lengte en 8.5 M, breedte, maar met denzelfden geringen diepgang. Ongetwijfeld zouden dergelijke stoomers, ook voor den dienst der gou- vernements-marine, op onze rivieren uitstekende diensten kunnen bewijzen. Bewapening der lnlandsche Infanterie in Britsch-Indië. Op 1 Januari 1889 zullen vijf en zestig, of ongeveer de helft der ln landsche Infantei'ie-regimenten van de Bengal-,Bombay- en Madras-legers bewapend zijn met het Martini-Henry- geweer. Men weet dat alle korpsen lnlandsche Infanterie tot nu toe bewapend waren met het Snider-geweer. Goed gelukte proef met een luchtballon. Bij de in dit jaar in Rusland gehouden manoeuvres is een belangrijke proef genomen met luchtballons voor militair gebruik. Drie nieuw aan gemaakte luchtballons stegen te Petersburg op, terwijl aan de bestuur ders allen officieren de opdracht was verstrekt, zich naar het 20 wersten (21.5 KM.) verwijderde manoeuverterrein te begeven en daar op behoor lijke hoogte zich op te houden, om photographieën te nemen van de strijdende troepen. De luchtstrooming was zeer gunstig en aan de op dracht werd dan ook volkomen voldaan; slechts een der ballons was eenigszins zijwaarts afgeweken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 496