561 de achterste dienen, om de randen van de patronen te geleiden, ten einde aan de bovenste patroon den juisten stand te verzekeren en ein delijk, om met de zooeven genoemde omgezette gedeelten van het metaal te beletten, dat de patronen uit den houder vallen. De overige groeven dienen uitsluitend tot meerdere stevigheid van den patroonhouder. De achterzijde van den patroonhouder heeft bij z1 eene rechthoekige insnijding, waaronder het metaal naar buiten is opgezet en aldus een nok gevormd wordt. Door het eigenaaidig beloop der zijwanden kunnen enkel langs de bovenvooropening van den patroonhouder de patronen één voor één daarin worden geschoven. De werking van het repeteermechanisme is de volgende. De gevulde patroonhouder wordt, na het openen van den grendel, van boven door den bak van het staartstuk in het magazijn gebracht en daarbij zóóver omlaag gedrukt, dat de klauw van den hefboom v boven de nok z2 van den houder grijpt. De aanbrenger wordt hierbij door de patrouen omlaag gedrukt en de steun- en aanbrenger- veer worden gespannen. De aanbrengerarmen trachten nu de patronen te lichten, dat echter belet wordt, doordat de bovenste patroon tegen het van boven omgezette gedeelte van den houder en deze laatste tegen den klauw van den hefboom aangesloten wordt gehouden. De stand van den houder en van de bovenste patroon is nu echter zoodanig, dat de rand dier patroon een weinig boven den onderkant van den afsluiter uitsteekt en het kogeleinde iets gelicht ishierdoor woidt bij het sluiten van den loop genoemde patroon uit den houder ge schoven en door den grendel in de kamer van den loop gebracht. Om te beletten, dat de patroon bij het vooruitschuiven naar de kamer met haar punt tegen het staartstuk stuit, is dit laatste eenigszins hellend bijgewerkt. De volgende patroon van het magazijn rijst, zoodra de voorgaande uit den houder geschoven is. onmiddellijk zóóver omhoog, dat zij tegen den onderkant van den grendel stuit. Na het schot wordt de grendel krachtig teruggetrokken en springt de huls uit den bak. Zoodra de grendel geheel geopend is, rijzen de patronen nog iets, zoodat de bovenste weer den stand van de voorgaande heeft ingenomen, namelijk met haar rand iets boven voor den onderkant van den afsluiter. Om haar en elke volgende uit het magazijn in de kamer te doen overgaan, heeft men slechts den grendel krachtig te

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 572