62 19 secoudenin dienzelfden tijd doet men met een gewonen achterlader hoogstens vier schoten. Dat de Franschen volstrekt geen volkomen vertrouwen stellen in de werking van het mechanisme, kan eenigszins blijken uit de omstan digheid, dat het nieuwe reglement bijna zeven bladzijden wijdt aan de zoogenaamde „enrayages"', waaronder men verstaat alle, niet door den gasdruk teweeggebrachte, ongevallen, die de werking slechts kort stondig verhinderenzij komen zoowel gedurende het schieten als bij andere gelegenheden voor en spruiten öf uit de gèbreken van het wapen, óf uit de gebrekkige uitvoering eener ladingsbeweging voort. Zij zijn de volgende: le. De aanbrengerveer is gebroken of verslapt. 2e. Het buisvormig magazijn is verbogen en belet de behoorlijke werking der magazijnsveer. 3e. De magazijnsveer is verslapt. 4e. De magazijnsveer is gebroken. (Dit is een hefboom, dienende om, zoodra de achterste magazijnspatroon op den aanbrenger ligt, de volgende patroon tegen te houden). 5C. De man draait den knop niet ver genoeg naar de rechterzijde, zoodat de aanbrenger niet ver genoeg naar beneden wentelt en geen patroon uit het magazijn ontvangt. 6e. De man trekt bij het openen van den loop den grendel niet geheel terug, zoodat de aanbrenger in zijn laagsten stand blijft en geen patroon in de kamer komt. 7e. De man trekt den grendel niet snel genoeg achteruit, tengevolge waarvan de aanbrenger te langzaam rijst en eene tweede magazijns patroon de gelegenheid wordt gegeven om met zijn achtereind in den aanbrenger te treden, waardoor het verder opwaarts wentelen van dezen laatste onmogelijk wordt; om het vuur te kunnen voortzetten, moet men nu eerst de tweede patroon met de hand in het magazijn terugduwen. Men ziet dus, dat de gevallen, waarin de man genoodzaakt kan worden, het vuur te staken, zeer talrijk zijn. Zelfs wanneer het wapen geheel vrij van gebreken is, bestaat er vooral gedurende het magazijns- vuur, dat den stormloop van den aanvaller voorafgaat of in de laatste periode van het infanteriegeveeht door den verdediger wordt

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 71