78 van goederen uit de plaatsen van oorsprong brachten eene grootere opstapeling van dezelfde soort mede, welke meerdere localiteit vor derde dan het magazijn op Noordwijk aanbiedt. Ook liet de behoefte aan een verpakkingslokaal zich gevoelen door toenemende verzendingen naar buiten. Deze omstandigheden, gevoegd bij de overweging, dat verzendingen van goederen naar elders uit het magazijn op Noordwijk vele trans portkosten vorderen (van Batavia naar Noordwijk en daarna weder van Noordwijk naar Batavia) wezen op de noodzakelijkheid, om over een stapelmagazijn in de stad te kunnen beschikken, waarbij de uit Europa aangebrachte facturen behoorlijk ontpakt en nagegaan, en waaruit de verzendingen naar elders uitgevoerd kunnen worden. Zoodanig magazijn zou dan tevens dat op Noordwijk meer regelmatig kunnen voorzien. Yan de weinige ter inhuring beschikbare gebouwen in de stad bleek dat, gelegen aan de Groote rivier, naast de boekdrukkerij dei- firma Ogilvie en Co., het meest voor het doel geschikt. Het heeft voldoende ruimte en bezit eene bovenverdieping, onmisbaar voor het opleggen van goederen welke, onderhevig zijn aan bederf door vocht. Om deze reden werd dit perceel, toebehoorende aan het armbe stuur der Armeniaansche gemeente in Nederlandsch-Indië, ingehuurd voor den prijs van f 225.'s maands. Bij het einde van het boekjaar is bepaald, om voor dames-artike len een afzonderlijk lokaal beschikbaar te stellen, waartoe het paviljoen van het gebouw op Noordwijk na eenige restauratie zich bijzonder zou eigenen, zoomede om de loods van het erf van eene planken omwanding te doen voorzien en verder in te richten tot meubelmagazijn, ten einde een en ander in 1888 in exploitatie te brengen. Dewijl tot nog toe vruchteloos is getracht om aan het hoofd der kleedermakerij een ervaren coupeur te plaatsen, is besloten te beproe ven een geschikt coupeur uit Europa te doen ontbieden en daartoe de tusschenkomst van een Parijsch huis in te roepen. Evenals ten vorigen jare is nog niet voorzien kunnen worden in de betrekking van 2e administrateur, waardoor de werkzaamheden voor dezen weggelegd, bleven rusten op den Administrateur, die daarom nu nog persoonlijk de hoofdboeken der Maatschappij heeft aangehouden,

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 87