v -A. :r, j. Velocipede', Bij de herfstmanoeuvres, welke dit jaar in Frankrijk gehouden zijn, is bot gebruik van velocipedes toegestaan voor het overbrengen van berichten. Daaromtrent is bepaald, dat de soldaten, die voor dezen dienst in aan merking wenschten te komen, van te voren een bewijs hunner bekwaam heid in het velocipede-rijden moesten afleggen. Mochten er geen soldaten, voor dezen dienst geschikt, in voldoenden getale worden aangetroffen, dan kunnen ook burgerpersonen gedurende den manoeuvertijd daarvoor gebezigd worden. Deze moeten zich dan aan de militaire voorschriften onderwerpen. Oefening in het marcheeren in Britsch-Indië. Het is bekend, dat het Legerbestuur in Britsch-Indië veel hecht aan oefeningen in het marcheeren, getuige de groote marschen, die de ver schillende regimenten hebben af te leggen bij garnizoens-verwisselingen, bij het betrekken van oefeningskampen, bij verplaatsing naar de koele bergstreken gedurende de zomermaanden, enz. De troepen voeren dan hun tentmaterieel mede en zijn, ook wat hunne overige uitrusting betreft, geheel marschvaardig als in oorlogstijd. Een sterk voorbeeld van de uitgestrektheid van een zoodanigen marsch zal dit jaar geleverd worden door het 5° Regiment Inlandsche cavalerie) van Bengalen. Dit korps zal marcheeren van Mean Meer nabij Lahore naar Umballa, waar het 7° Regiment Garde-Dragonders (Britsche cavalerie en het le Regiment Inlandsche cavalerie van Bengalen zich daarbij zullen aansluiten. Van Umballa zal deze macht oprukken naar Delhidaarbij den verkennings- en kondschapsdienst verrichtende als in oorlogstijd, waarna zij zal deelnemen aan een groot oefeningskamp. Na afloop daarvan marcheert het Regiment van Delhi naar zijn nieuw garnizoen Lucknow. Nagenoeg het geheele winterseizoen zal met deze oefeningen voorbijgaan;

Indisch Militair Tijdschrift | 1888 | | pagina 491