94 reeds bij do indiening der begrooting de ter bereiking van dit. doel noodige gelden hebben uitgetrokken, indien de hiertoe onmisbare voorstellen van de Indische Regeering het Departement van Koloniën tijdig hadden bereikt. Die voorstellen zijn den 5den September jl. eerst ingekomen, nadat de vorige Minister, bij brief van 16 April 11., nog speciaal had aangedrongen op betrachting van spoed ten aanzien van dit gewichtig legerbelang. Herhaalde gedachten wisse lingen tusschen den legercommandant en de chefs van de verschillen de afdeelingen van zijn departement, en tusschen deze onderling, ziju noodig geweest om het vraagstuk tot oplossing te brengen, hoedanig het departement van oorlog behoort te worden gereorgani seerd om het hierboven omschreven doel te bereiken, zonder nadeel voor eenig ander aan het legerbestuur toevertrouwd belang. Het voornemen bestaat thans om de bestaande Ilde afdeeling van het departement van oorlog te hervormen tot een „hoofdbureau der infan terie", waarvan de leiding zal berusten in handen van een uit het wapen der infanterie voortgekomen generaal-majoor, aan wien daar bij zullen worden toegevoegd 1 eerste of tweede luitenant-adjudant, 1 luitenant-kolonel of majoor, 1 kapitein, 2 eerste of tweede-luite nants en 2 militaire ambtenaren, namelijk 1 archivaris en 1 expedi teur. Voorts zal het kabinet van den legercommandant, thans Iste afdeeling van het departement, als op zichzelve staande afdeeling zijn te handhaven en daarnaast eene nieuwe Iste afdeeling zijn op te richten, die belast zal zijn met de zorg voor het personeel, de (algemeene) militaire zaken en de cavalerie, en aan welker hoofd een luitenant-kolonel of majoor zal moeten fungeeren, behoorende tot een der vier wapens, die zal worden ter zijde gestaan door 2 kapiteins en 2 eerste of tweede luitenants door den legercommandant, mede uit de vier wapens te kiezen door 1 eersten of tweeden luitenant -kwartiermeester en door 5 militaire ambtenaren (1 stamboek beheerder,'1 adjunctstamboekbeheerder, 1 archivaris, 1 adjunct-archi varis en 1 expediteur). De hierbedoelde reorganisatie brengt mede eene uitbreiding der legerformatie met 1 luitenant-kolonel of majoor en 2 militaire ambtenaren, en mitsdien wordt thans de onderafdeeling 87 van het Ilde hoofdstuk der ontwerpbegrooting verhoogd met 13680, te weten

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 105