HET INDISCHE LEGER IN DE STATEN-GENERAAL. Begrooting voor 1889. Memorie van Toelichting.Voorloopig Verslag. Memorie van Antwoord. Kamerdebatten. Begrooting en Memorie van Toelichting. In de begrooting voor 1889 treffen wij ten opzichte van Afdeeling VII, Oorlog, verschillende wijzigingen aan, die hieronder worden vermeld. Soldijverhooging voor korporaals en Inlandsche onderofficieren. Over deze verhooging zegt de Memorie van Toelichting: „Voor verhooging van soldijen is eene som van f 110 000 uit getrokken. „De jongst tot stand gekomen verbetering der soldijen gold gelijk men weet alleen de gewone soldijen van de Europeesche, Afrikaansche en Amboineesche onderofficieren en voorts de zooge naamde verhoogde soldij van alle militairen, d. i. de vermeerdering die hunne soldij ondergaat nadat zij zes jaren in Indië gediend hebben. „Het legerbestuur heeft er thans op aangedrongen, dat in ver band met hetgeen in het bijzonder voor de Europeesche, Amboinee sche en Afrikaansche onderofficieren werd gedaan ook de gewone soldijen van de korporaals tot die landaarden behoorende zullen wor den verhoogd. De legerbevelhebber acht het namelijk zeer noodig, dat vooral tusschen de soldijbedragen, voor korporaals en minderen vast gesteld, een opmerkelijk verschil besta, opdat deze laatsten worden aangespoord om zich tot den graad van korporaal te bekwamen, en er zoodoende voorkomen worde dat incompleet ontsta in het kader der korporaals en daardoor toenemend bezwaar rijze ten aanzien van het voltallig houden der onderofficierskaders. „Wel is waar zijn deze laatste in den loop van 1887 aanzienlijk

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 160