149 wat te meer klemt, nu eene reorganisatie der infanterie in bewer king is, waarbij vooral uitbreiding van het Inlandsche legerelement op den voorgrond zal treden. Aansluitende aan hetgeen hierboven werd sangeteekend, meent de ondergeteekende er overigens de aan dacht op te moeten vestigen, dat door de hier omschreven regeling een Europeesch korporaal bij de onbereden wapens, die langer dan zes jaar heeft gediend, f 0,72 daags soldij zal genieteneen Inlandsch onderofficier in het eerste verband 0,75 daags; bij de bereden wapens zullen deze cijfers achtereenvolgens f 0,77 en f 0,80 daags bedragen. Berekend naar de cijfers der normale formatie, zal deze sol- dijverhooging de jaarlijksche uitgaven voor het leger met omstreeks f 110 000 doen toenemen." Verbetering der hospitaalinkomsten voor gehuwde Europeesche militairen. Bij verpleging in het hospitaal van gehuwde Eur. militairen zullen voortaan aan hunne gezinnen de vivres dier militairen worden uit gereikt. De gehuwde Eur. onderofficieren zullen bovendien in het hospitaal de helft hunner soldij behouden. Verlaging der reëngagements-premiën van Europeanen; verhooging van die der Inlanders. De réëngagements-premiën der Europeanen worden belangrijk gereduceerd, nl. van f 600 op f 300, eene vermindering die echter met het oog op de hun kortelings toegekende andere voordcelen bij het verlaten van den dienst, wel gerechtvaardigd schijnt. In de toelichting op deze verandering wordt gezegd: „Nu aan de Europeanen, die hun diensttijd bij het Indische leger verlengen door zich herhaaldelijk te reëngageeren, vrij belangrijke gratificatiën zijn verzekerd als zij den dienst eindelijk verlaten, kan gevolg gegeven worden aan een voorstel van het legerbestuur om de reëngagements-premiën te verlagen. Maar de noodzakelijkheid is tevens gebleken om de zoo aanzienlijk lagere reëngagements-premiën der Inlanders merkbaar te verhoogen. Bij het aangaan van een zes jarig reëngagement ontving tot dusver de Europeaan f 600 premie, de Inlander slechts f 40, en terwijl nu die premie voor den eerst-

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 162