156 Manoeuvres. Op de vraag of de resultaten, die uit de gecombineerde manoeu vres en veldoefeningen verkregen zijn, geen aanleiding geven om andermaal gelden voor dergelijke uitgaven op de begrooting uit te trekken, wordt geantwoord dat die resultaten nog niet bekend zijn en dat de Minister niet van de noodzakelijkheid van manoeuvres en veld oefeningen overtuigd is (zie hierachter blz. 161). Chef van het ivapen der Infanterie. Over den Chef van het wapen der Infanterie werd door den heer .Rooseboom, hoewel buiten de commissie van rapporteurs staande, eene afzonderlijke nota ingediend, die bij het Voorloopig Verslag is ge voegd. Deze nota met het antwoord daarop van den Minister is in de vorige aflevering van dit tijdschrift reeds afzonderlijk besproken. Bureauwerk van stafofficieren. Sommige leden spraken het gevoelen uit, dat de officieren van den generalen staf te veel in de bureaux werkten en te weinig in het veld kwamen. De Minister antwoordde dat dat bureauwerk in vredestijd, in Indië zoowel als in andere legers, uoodig wasdat vele stafofficieren reeds getoond hadden te velde waardeering te verdienen en dat o. a nog niet lang geleden een hunner was aan gewezen om den Britschen veldtocht in Birmah bij te wonen. Een antwoord dat niet behoeft te beletten, met het Voorl. Versl. van meening te blijven dat de stafofficieren wat meer buiten hunne bureaux zouden kunnen worden gebezigd. Reorganisatie der Infanterie. Op de vraag hoe het daarmee stond, antwoordde de Minister „Er zijn nog geen voorstellen tot reorganisatie der Infanterie van de Indische Regeeriug ontvangen, zoodat de ondergeteekende zich vooralsnog moet onthouden van de behandeling der vraag ofen zoo ja, hoe het stelsel der depot-bataljons wijziging of uitbreiding Vordert. Ongetwijfeld zal dit vraagstuk, ook in verband met de denk beelden ontwikkeld in eene brochure van de hand van den luite nant-kolonel Coblijn, bij de behandeling der reorganisatieplannen in Indië zeer nauwgezet overwogen worden, want de vorige Minister

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 169