157 heeft de aandacht van de Indische Regeering speciaal gevestigd op die brochure, kort nadat zij verscheen. TJit een te dier zake door den vorigen legercommandant uitgebracht advies blijkt, dat deze geens zins onverdeelden bijval schonk aan de denkbeelden van den heer Coblijn, en met name behoud van de depotbataljons noodig achtte. „Tot dusver is het denkbeeld om aan de schietschool een gymnas- tiekschool toe te voegen door het legerbestuur niet ter sprake gebracht". Opleiding van militaire geneeskundigen. Den post voor die opleiding, groot f 147 000, wenschte de com missie van rapporteurs te verminderen. De Minister zeide daarop „Ongetwijfeld mag er op gerekend worden dat de kosten der op leiding van geneeskundigen voor het Indische leger gaandeweg zullen verminderen. Het incompleet bij het korps officieren van gezondheid neemt snel af, en de ondergeteekende stelt zich dan ook voor dat reeds in het volgend jaar het subsidie, aan de hooger bedoelde op leiding verbonden, aanzienlijk zal kunnen worden verminderd. Ook zal dan worden getracht verbetering te brengen in het geenszins volmaakte stelsel van aanneming, en betere waarborgen te verkrijgen dat zooveel mogelijk de bekwaamste jongelieden den voorrang hebben. De hier in het vooruitzicht gestelde herziening van de voorschriften, die dit onderwerp beheerschen, kan echter natuurlijk niet van invloed zijn op de verplichtingen die de Staat heeft te vervullen jegens hen, die thans reeds in opleiding zjjn genomen, en daar nu de uitgetrok ken som van f 147 000 berust op die verplichtingen, is zij uit den aard der zaak thans niet voor vermindering vatbaar." Indische brigade. Het Voorloopig Verslag zegt daaromtrent: „Het plan tot oprichting eener Indische brigade vond bij verschil lende leden instemming, vooral indien de Minister daardoor gelegen heid kon vinden om de vele misbruiken te werenwelke van de geheel onnoodige bemoeiingen van tusschenpersonen bij de aanwer ving van vreemdelingen voor het Indische leger het gevolg zijn. Andere leden vonden de samenvoeging van uit Indië teruggekeerde

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 170