188 der infanterie, voldaan hebbenna te hebben voldaan, ontvangen zij rappel van af 1 Februari". Die verhoogde soldij wenschte ik ook uit te betalen aan militairen, die in het hospitaal verpleegd worden, echter onder bovenstaande voor waarden en na het verlaten dier inrichting. Ook deze bepaling komt mij billijk voor, want een man, die verhoogde soldij heefr, is door zijne verpleging in het hospitaal toch niet kostbaarder voor den lande dan een man, die geen verhoogde soldij geniet, zoodat zijne meerdere inkomsten hem uitbetaald dienen te worden. Aangezien het kan voorkomen dat de man in den loop van het schietseizoen den herhalingscursus, door langdurige verpleging in het hospitaal als anderszins, niet heeft kunnen doorloopen, wenschte ik in het schietvoorschrifc nog een op te nemen, luidende: „Indien een militair in den loop van het schietseizoen, om welke redenen ook, niet heeft kunnen voldoen aan den herhalingscursus „zal hij tot schutter le of 2° klasse worden teruggebracht". De groote voordeelen van deze tariefswijzigingen springen spoe dig in het oog; de man zal, om de verhoogde soldij machtig te wor den en te behouden, zijn best doen schutter 1° klasse dan wel scherp schutter te worden en te blijven en zal hij alzoo aan den gestelden eisch van bruikbaarheid voldoen. De administratieve werkzaamheden behoeven door bovengenoemde tariefswijzigingen, dunkt mij, niet veel te vermeerderen, wanueer gezorgd wordt de toepassing dier wijzigingen zoo eenvoudig mogelijk te maken De administratieve aangelegenheden daaromtrent zou ik als volgt willen regelen. Ter wille der billijkheid moet het schietseizoen, voor geheel Indië, geacht worden een aanvang te nemen met 1 Februari. In de maand Februari wordt alleen voor de scherpschutters ver hoogde soldij uitgetrokken. Hebben schutters 1° klasse aan den her halingscursus voldaan, dan wordt op de eerste tiendaagsche aan tooning van de maand, volgende op die, waarin zij aan dien cursus voldeden, verhoogde soldij gerappelleerd van af 1 Februari; daar voor zijn geen bewijzen noodig. Bij overgang van militairen wordt gehandeld, zooals 195 van het schietvoorschrift aangeeft.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 201