189 Paragraaf 196 zou moeten vervallen, omdat het kan voorkomen dat een schutter bij overgang reeds de achtste oefening van de 2e klasse (herhalingscursus) heeft gedaan en door dan weer na over gang met de le oefening 2e klasse als herhalingscursus te beginnen, dien cursus misschien niet meer zou kunnen doorloopen, en dus na het einde van het schietseizoen tot de 2e klasse zou moeten worden teruggesteld, hetwelk onbillijk zou zijn. Gaat een schutter 2e klasse tot de le klasse over, dan gaat zijne verhoogde soldij pas in, de maand volgende op die waarin hij schutter le klasse werd. Door deze regeling heeft men slechts eenmaal in de maand muta- tiën betreffende den schutter en zal de man een prikkel hebben om zoo spoedig mogelijk aan den herhalingscursus te voldoen of schut ter le klasse te worden. Bij verpleging in het hospitaal van een man, die aan den herha lingscursus voldaan heeft of in den loop van het schietseizoen schut ter le klasse is geworden, moet de verhoogde soldij worden gerap pelleerd op de eerste tiendaagsche aantooning, die na zijne terugkomst bij de compagnie wordt opgemaakt. Komt de man in het hospitaal te overlijden, dan blijft de verhoogde soldij ten voordeele van den lande. In verband met 5 van het schietvoorschrift wenschte ik aan de onder officieren en korporaals bij hunne bevordering als zoodanig, den eisch te stellen, dat zij schutter 1® klasse zijn. Mocht iemand van het kader tot schutter 2e klasse worden teruggesteld, dan ontvangt hij zooveel verhoogde soldij minder als de verhoogde soldij der manschap pen bedraagt. Bij het schrijven van bovenstaande regelen is het mijn doel geweest de uitgaven voor Oorlog niet te verhoogen, en zou het mogelijk bij de toepassing der genoemde wijzigingen blijken, dat die uitgaven eenigszins minder waren. Dat verschil zou kunnen worden aangewend om aan de manschappen, die verhoogde soldij genieten, die verhoogde soldij met 1 a 2 centen te verhoogen en zou daardoor weder een middel gevonden zijn om den lust in het schieten te vermeerderen. Moge dit schrijveu er iets toe kunnen bijdragen om de degelijk heid van het wapen der infanterie te verhoogen. M., November 1888. P.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 202