248 Om dezelfde reden wordt er geen „knielen" en „liggen", doch „knie len" en „lig gen" gecommandeerd. 150. Bij het aannemen van de positie voor het bajonetvechten, waarbij de schouders niet meer in front blijven, is het onjuist te zeggen, dat het hoofd „rechtuit" moet zijnde bedoeling is het hoofd naar voren. 153. Is het draaien op den hiel van den achtersten voet, gelijk dit vroeger plaats vond, niet gemakkelijker dan op de punt van den voorsten voet? 198 en 243. In al onze scholen zijn de afmetingen aangegeven niet meer in passen, maar in Meters. Alleen maken daarop de hier- nevengestelde paragrafen 198 en 243 de afstand tusschen 2 groepen bij het tirailleeren en die waarop geattaqueerd wordt (zie ook 68 G. S. eene uitzondering (8 pas en 50 pas), terwijl later in de bataijonsschool diezelfde anomalie nog eens om den hoek komt kijken, als er gezegd wordt, 18, dat het bataljon in bataille slechts hoogstens 50 pas doorloopen zal. Wij houden het er voor, dat dit eenvoudig is over het hoofd gezien. De Compagniesschool. (1) 24. Bij den marsch in bataille zal in den regel de guide op het midden worden gecommandeerd. Daarmede is zeer wel vrede e houden, doch het verklaart zich niet gemakkelijk, waarom dan bij den marsch in bataille van een geheel bataljon in het geheel geen guide benoemd wordt 18 B. 8). 41. Tot onzen spijt schreef men niet voor, dat iedere sectie commandant mede verantwoordelijk is yoor het dragen der geweren en het opsluiten van het achterste gelid der sectie, die vóór hem marcheert. Immers hij is het, die alle fouten in deze gereedelijk ziet, terwijl (X) Het ia eene fout in 2 der Algemeen» bepalingen naar eene paragraaf 35 te verwijzen, om aan te toonen, dat de beide sectiën van een zelfde peloton niet immer bijeen behoeven te blijven; blijkbaar wordt hiermede 36 bedoeld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 261