1.8 op welke oogenblikken, volgens het Duitsche reglement, van het ma- gazijnsvuur moet worden gebruik gemaakt 1°. bij den aanval als laatste voorbereiding vóór den storm 2°. bij de verdediging tot het afslaan van den stormloop des vijanas 3°. bij het afslaan van cavalerie of in 't algemeen bij alle gelegen heden, dat men plotseling en op zeer korten afstand tegenover den vijand komt te staan 4°. bij de vervolging door vuur van den aftrekkenden vijand. Slechts bij uitzondering wordt op afstanden, grooter dan 300 M., van het magazijnsvuur gebruik gemaakt. Doet zich echter een doel onder bijzonder gunstige omstandigheden voor, is daarop een groote vuuruitwerking van belang en kan het slechts gedurende korten tijd beschoten worden, dan mag tot het magazijnsvuur de toevlucht geno men worden. In verband met het vorenstaande moet den manschappen geleerd worden, om het magazijn te sparen tot op het oogenblik, dat de beslissing wordt gezocht of wel een zich plotseling voordoend gevaar moet worden afgewend. Iets verder wordt gezegd, dat een goed geoefende troep, wanneer het eigen vuur geen uitwerking heeft, in 't vijandelijk vuur moet kunnen blijven, zonder dat te beantwoorden. Yan het indirecte vuur zal, zegt het Duitsche reglement, slechts zeer zelden worden gebruik gemaaktalleen tegen vijanden, die ach ter verschansingen zijn opgesteld, kan hef, wanneer ook andere om standigheden daartoe medewerken, worden toegepast. Wat omtrent het verbruik van munitie wordt gezegd, is met on geveer dezelfde woorden in ons reglement terug te vinden. Ook in Duifschland wordt spaarzaamheid aanbevolenslechts dan moet wor den geschoten, wanneer daarmede eenig doel is te bereikenis even wel eenmaal besloten, het vuur te openen, dan moet daarmede ook het beoogde doel bereikt en niet angstvallig op eenige patronen gezien worden. Overleg in 't gebruik der munitie, in 't bijzonder op groote en middelbare afstanden, is noodig om bij de beslissing geen gebrek aan patronen te hebben. Bij de behandeling van de verschillende bewegingen eener tirailleur-

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 29