853 De brigade zal in tijd van vrede geheel geconstitueerd zijn, zooals zij in oorlogstijd moet optreden, en bestaan uit 4 veldbataljons In fanterie, 1 eskadron Cavalerie, 1 veldbatterij, 1 bergbatterij en 1 In- fanterie-depotbatalj on De brigadestaf bestaat uit 1 kapitein van den Generalen Staf, 1 intendant en 1 eerstaanwezend officier van gezondheid, allen met het noodige hulppersoneel. Zooveel mogelijk moeten de brigades zelfstandig zijn (natuurlijk behoudens de opperste leiding), m. a. w. zij moeten zooveel mogelijk zelf in al hare behoeften voorzien. Het Infanterie-depotbataljon zorgt voor de aanvulling zoowel in tijden van oorlog als van vrede; het exerceert de recruten af, levert het kader, ook het administratief kader, dus bezit een kaderschool; heeft een voorbereidenden cursus tot opleiding van de aspiranten voor de Militaire Schoolin één woord, het verricht alles, wat de brigade steeds slagvaardig moet houden; ook treedt het op als zoogenaamd subsistentenkader voor de brigade. Het zal dan wellicht moeten bestaan uit 2 compagnieën recruten, 1 compagnie reserve voor de opname der manschappen, die bij de beide eerstbedoelde compagnieën zijn afgeëxerceerd, doch wegens het compleet van de veldbataljons daaraan nog niet kunnen worden af geleverd en verder 1 compagnie cursus en kaderschool; die reserve compagnie moet tevens subsistentencompagnie zijn, waarbij dus al het personeel behoort, dat bij de veldtroepen niet rechtstreeks dienst doet, als schrij verspersoneel, tijdelijk ongeschikten voor den velddienst, enz.; ook is die compagnie met de werving belast, zoo goed invredes-als in oorlogstijd. AVat de aanvulling der brigade-artillerie en -cavalerie en ook de opleiding van het kader en de africhting van manschappen en paar den voor die wapens betreft, dit alles zal moeten geschieden bij af zonderlijke depots voor het geheele wapen. Iedere brigade moet zich in haar geheel in één garnizoen bevinden liggen echter twee of meer plaatsen dicht bij elkander, zooals Batavia en Meester Cornelis of Willem I en Banjoe Biroe, dan kan de bri gade daarover verspreid wordendaardoor behoeven reeds bestaande kampementen niet ongebruikt te worden gelaten, hetgeen financieel

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 368