DE WAPEN- EN SCHIETVOORSCHRIFTEN DER NED.-IND INFANTERIE. (1) Nadat in 1886 en 1887 een „Voorschrift voor het gevecht van en tot het houden van oefeningen bij de Infanterie" en een „Reglement op de exercitiën der Infanterie" de verouderde voorschriften in het Oost- Indische leger hadden vervangen, verschenen in 1888 de reglementen hierboven genoemd. Wanneer men de studie dezer geschriften heelt ten einde gebracht en men, na de wisselingen van instemming en bedenking, welke bij de kennismaking met omvangrijke en veel zijdige werken allicht worden opgewekt, zich op een afstand plaatst om in een indruk van het geheel te trachten een oordeel te resumeeren, dan is het een aangename gewaarwording te zien, hoe allengs de degelijkheid, die u nu en dan in de onderdeelen heeft getroffen, overheerschend wordt en zich aan uwe appreciatie opdringt in eene Voorschrift betreffende de wapening en de munitie der Infanterie. 1888. Schietvoorschrift der Infanterie met aan hangsel. 1888. Beschouwingen over het schieten onzer Infanterie, door H. H. RinkInd, Mil. Tijdschrift 1888. (1) Tot goed verstand van sommige plaatsen zij de wordingsgeschiedenis van dit opstel met een enkel woord toegelicht. Aanvankelijk voor het Militair Blad bestemd en op uitnoodiging der Redactie geschreven, bleek het, naar het bureel van dat blad opgezonden, te veel plaatsruimte te vereischen. Ik vernam, dat de uitgebreidheid de Redactie niet weinig in verlegenheid bracht. Het opstel zou gedurende zeer gerui- men tijd de beschikbare kolommen geheel beslaan; waarom ik begreep het artikel te moeten terugnemen. Eenmaal de arbeid voleindigd, vleide ik mij dat met de openbaarmaking eenig nut kon werden gesticht; en omdat, door ander verplich tingen gebonden, mij de tijd ontbrak het artikel om te werken, ten einde van de aanvankelijke bestemming niet te doen blijken, vroeg en verkreeg ik in onge wijzigd gewaad toegang tot de gastvrije ruimte van dit tijdschrift. Der Redactie daarvoor mijn beleefden dank.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 376