MEDEDEELINGEN omtrent legers en yloten BUITEN EUROPA. Het Egyptische leger in 1888. Dit leger werd in 1883 opgericht door Sir Evelyn "Wood tot steun van de troepen, die uit Engeland waren gezonden tot het dempen van den opstand van den Mahdi. Het ongezonde klimaat eischte onder de Engelschen veel slachtoffers, tengevolge waarvan de oprich ting van bataljons van Egyptische inboorlingen werd aanbevolen voor die posten en plaatsen bijv. Soeakim waar de sterfte onder de Europeanen het grootst was geweest. Sedert de oprichting is met het Egyptische leger in den vollen zin des woords gesold geworden. Het werd vermeerderd of verminderd naar de behoefte, gevorderd door de omstandigheden en naarmate de hoofden van bestuur in Engeland al of niet ingenomen waren met den Egyptenaar als soldaat. De beoordeeling van diens waarde heeft alle periodes doorloopen van af de vurigste bewondering tot de meest volstrekte afkeuring. Zoo stemde in Juni 1886 de minister van buitenlandsche zaken onder den druk uit Caïro toe in de oprichting van een nieuw bataljon negers. Zes maanden later werden door een nieuwen minister bevelen gegeven tot eene aanzienlijke vermindering, welke met zooveel spoed werden uitgevoerd, dat in 3 weken tijds het leger tot 10,000 man werd teruggebracht, In 1888 eischten de feiten weder eene aanzienlijke uitbreiding. Hoe moeilijk het is de juiste sterkte te weten te komen, kan wel blijken uit de omstandigheid dat op het budget van oorlog alleen voorkomen de sommen welke voor het leger betaald zijn, terwijl voor het begrootingsjaar alleen kredieten geopend worden om een zeker aantal officieren enz. te kunnen betalen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 400