OEFENING DER CAVALERIE De noodzakelijkheid om aan de cavalerie in eeneu tijd als den tegenwoordigen, waarin meer geëischt wordt dan vroeger, een dege lijker onderricht te geven door voortdurend de methodes van onder richt te verbeteren, blijkt dagelijks meer. De vorderingen der be schaving, eene bijna overal doorgedrongen eerste opleiding, en ten gevolge daarvan eene meerdere bevattelijkheid van het volk, hebben eene nieuwe generatie doen ontstaan waarbij het verstandelijke (intellectueele) element voorzit, ten koste van het temperament, dat achteruitgaat. Bij deze wijzigingen in de karakters der jonge mannen heeft men nieuwe gedragregels te volgen om, met behulp daarvan, gebruik te maken van de verkregen meerdere schranderheid. Wij zullen hieronder ten eerste nagaan, welke de verbeteringen kunnen zijn, die moeten worden aangebracht, niet aan de grondbe ginselen van het onderwijs, maar aan de wijze van toepassing er van ten tweede als voorbeeld een programma blootleggen, aangevende de wijze waarop in het algemeen eene klasse recruten thans moet worden opgeleid. Is het de plicht van de hoogere chefs op den voorgrond stellende, dat dit kundige mannen zijn rechtstreeks de hoogere vraagstukken der tactiek enz. in behandeling te nemen, de subalterne officier heeft andere, nederiger plichten te vervullen; hij moet het eerste en moeie- lijkste vraagstuk oplossen, nl. de opvoeding en vorming van den cavalerist, de onontbeerlijke basis voor de hoogere theorieën en voor de practijk. Wellicht door eene vroegtijdige geleerdheid daartoe gebracht, of wel aangedreven door een zeker onrustig verlangen om zich tot iets hoogers voor te bereiden, is de jonge officier dikwijls geneigd de belangstelling in de practisclie, doch vervelende bijzonderheden van

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 41