31 den dienst ontijdig te verliezen om zich over te geven aan meer afgetrokken studiën, die wel aantrekkelijker doch minder nuttig zijn. Het wordt wel eens uit het oog verloren dat alleen dan alles in de beste orde kan zijn, indien men nooit het tegenwoordige aan de toe komst opoffert en indien een ieder, in het oog houdende welke plich ten hij op 't oogenblik en niet later geroepen is te vervullen, zijne werkzaamheden afbakent met betrekking tot zijne positie. Wanneer men nagaat wat een cavalerist kost, hoe lastig het is zijne opvoeding te voltooien, hoe gemakkelijk in een oorlog de kleinste tegenspoed, dien de cavalerie ondervindt, kan leiden tot het grootste onheil, dan zal men de gebiedende noodzakelijkheid begrijpen om niets aan het toeval over te laten, om alles te voorzien, om alles in vredestijd voor te bereiden; kortom, om de cavalerie te vervol maken tot aan de verste grenzen van het mogelijke. Alle cavalerie-officieren, die liefde voor hun wapen hebben, zegt Von Schmidt, moeten met al hun kracht een ideaal najagen, bestaande in het opleiden van hunne ruiters, en vooral een opvoedingssysteem volgen, dat goed doordacht, logisch gegrondvest en standvastig vol gehouden moet worden. Is dit ideaal niet het streven, dat den cavalerie-officier als 't ware onbewust bezielen moet, om van het gedeelte dat hij commandeert een homogeen geheel te maken, dat hij geheel in de hand heeft; om mannen te krijgen die zijne eigene wijze van handelen kennendie met een half woord verstaan en dus vlug iets kunnen uitvoeren ;om paarden te hebben, geoefend onder zijne leiding en aan alles gewoon; in een woord om van zijn peloton een soort van bundel, eene eenheid, eene kracht te maken, waarvan hij de ziel is Deze manier van opvoeden ligt in eene verstandige toepassing van de reglementen, den eersten grondslag van ons militair leven. De overgang van de theorie tot de practijk is echter moeilijk, want in plaats van woorden moet men daden stellen. De eerste moei lijkheid, die de jonge officier in zijne loopbaan ontmoet, is dan ook ontegenzeggelijk de opleiding van recruten, en van af zijn eerste optreden is het zaak, dat hij met de meeste nauwgezetheid te werk ga. Al hetgeen de cavalerist moet weten aan theorie en aan practische kennis vloeit voort uit de reglementen ieder dezer draagt op zijn

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 42