MEDEDEELINGEN OMTRENT LEGERS EN VLOTEN RUITEN EUROPA. De militaire organisatie van het Italiaansche expeditiekorps te Massowa. Vóór de uitzending van dit korps had Italië geen speciale troepen voor zijne koloniën om de eenvoudige reden dat het geen koloniën bezat. Het expeditiekorps, dat naar Massowa, (1) aan de Westkust der Roode Zee, werd gezonden, was dus geheel getrokken uit het Italiaansche leger en uit de vloot. Door het Ministerie van Oorlog werd in 1887 eene bijzondere instructie vastgesteld voor den dienst en de administratie van de troepen in Afrika, welke belangrijk genoeg is om er hier de voor naamste bepalingen van over te nemen. I. Militaire Organisatie. Het bevel over het expeditiekorps wordt gevoerd door een generaal van de landmacht, wiens plichten en bevoegdheden zijn geregeld bij een Koninklijk besluit. De opperbevelhebber in Afrika heeft het bevel over alle troepen, gedetacheerd in de Afrikaansche bezittingen, en over de zeemacht, voor zoover deze zich in de Roode Zee bevindt; hij heeft de opperste leiding over alle dienstenonverschillig tot welken tak van staats bestuur zij behooren. De opperbevelhebber in Afrika staat uitsluitend onder de bevelen van den minister van oorlog, van wien hij zijne orders ontvangt en (1) Massowa ligt, zooals bekend is ton N. van Abessynië aan de W. kust van de Roode Zee, ten \V. van het eilandje Kameran, dat, als quarantaineplaats, meermalen door onze stoomschepen wordt aangedaan om passagiers voor Mekka te debarkeeren. Het bestaat uit een stad en een eiland van dien naam.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 495