479 een luitenant-kolonel of majoor f 300 kapitein luitenant f 200 150. Gedurende hun verblijf iu Afrika heeft ieder officier recht op de indemniteiten, welke op marsch worden toegekend. Bovendien krijgt hij dagelijks een ration vivres in natura, of wanneer deze verstrekking niet plaats heeft, het geldswaardig bedrag er van, berekend tegen f 0.50 per ration. De opperbevelhebber krijgt bovendien eene extra toelage van 3000 gulden per jaar. De hoofdofficier, commandant der troepen in Assab, de chef van den generalen staf, de chef over den geneeskundigen dienst en de chef van den dienst der militaire administratie krijgen eene extra toelage van f 300 'sjaars. De civiele ambtenaren krijgen de indemniteiten toegekend aan de officieren, waarmede zij in rang zijn gelijkgesteld. De militaire aalmoezeniers krijgen eene bezoldiging naar den rang, waarmede zij gelijkgesteld zijn bij hunne indiensttreding, benevens de daaraan verbonden indemniteiten. De minderen ontvangen eene dagelijksche soldij verhooging, be dragende voor de verschillende wapens 0.063 voor de onderofficieren van de sub- sistenten-compagnieëu f 0.265. Bij het korps karabiniers bedragen deze toelagen voor een sergeant f 0.50 Bovendien krijgt de kapelmeester eene toelage voor eerste uitrus ting van 100. De toelagen aan minderen, die dienst doen als tolken, schippers of werklieden evenals de bezoldiging van burgerpersonen, welke in deze functiën dienst doen, of als kameeldrijvers of geëmployeerden werk zaam zijn, worden vastgesteld door den minister van oorlog. De werklieden bij de centrale magazijnen in Afrika krijgeu be halve hunne gewone soldij een ration vivres daags, benevens eene brigadier karabinier f 0.375 f 0.15.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 498