480 toelage voor entrée de campagne, bedragende voor een meester-werk- man f 75 en voor een werkman 50, benevens een soldij ver hooging van f 0.25 voor een meester-werkman en f 0.10 voor een werkman. Subalterne officieren en de met hen geassimileerde ambtenaren reizen van Italië naar de Roode Zee en terug in de lc klasse. Mocht er in de le klasse geen plaats zijn, zoo reizen zij in de 2° klasse, doch behouden hun recht op de voeding, zooals die voor de le klasse is voorgeschreven. Officieren, ambtenaren en minderen, geroepen tot dienstverrichtingen buiten het door Italiaansche troepen bezette grondgebied aan de kusten van de Roode Zee, ontvangen toelagen als bij zendingen of opdrachten in het buitenland. Gedurende de reis van Italië naar Afrika en terug ontvangen mindere militairen, behalve de gewone voeding aan boord, eene bijzondere toelage van f 0.25 voor de onderofficieren en van f 0.10 voor de korporaals en soldaten. Deze toelage wordt ook genoten gedurende het transport van de eene haven van Afrika naar de andere, wanneer op deze reizen niet de bepalingen van buitenlandsche zendingen toepasselijk zijn. De uitgaven hierboven vermeld worden gedragen door het budget van oorlog. Tevens komen ten laste van deze begrooting de uitgaven ten be hoeve van de civiele ambtenaren en employé's, gedurende den tijd, dien zij ter beschikking zijn van de militaire autoriteiten. Uitgaven voor spionnenberichten worden vergoed op eene declaratie van den opperbevelhebber of van den commandant van Assab. De kolonel en de luitenant-kolonel, ter beschikking van den opper bevelhebber om het bevel te voeren over eenige bataljons, genieten het traktement, de toelagen en de paardenfourage van een kolonel regimentscommandant. IV. Militaire Rechtspleging. Aanvankelijk, toen Italië alleen Assab bezet had, werd de bezetting daar gerekend te behooren tot de militaire jurisdictie van den krijgs raad te Bari (in Italië aan de W. kust van de Adriatische Zee).

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 499