483 den beugelkrop. De moerplaat voor den ontlaadstok ia vervallen en deze laatste wordt nu aan het magazijn vastgeschroefd. üe werking van het repeteermechanisme is zeer eenvoudig en levert slechts bij zeer liooge uitzondering stoornis op. De patronen zijn in houders gepakt. Het geweer blijft zeker als regel op dezelfde wijze gebruikt worden als tot hiertoe: dat is als enkellader. Als zoodanig is het echter verbeterd door de gemakkelijke verwijdering der ledige huls en ook door de kanalen voor gasontsnapping. Het magazijn kan altijd gevuld zijn, omdat het wapen hierdoor niet te zwaar wordt en zijn zwaarte punt geen ongunstige verplaatsing naar voren ondergaat. Voor de gevallen, waarin men eensklaps gedurende een kort moment een zeer sterk vuur wil afgeven, kan dus altijd beschikt worden over een magazijn met een kleinen voorraad patronen. Is het magazijn ledig geschoten, dan zal, indien geen houders gebruikt worden, van zelf weder tot de enkellading worden overgegaan. De nadeelige omstandigheid, dat het aantal patronen in het magazijn klein is, heeft dus weder een voordeel, namelijk, dat hierdoor een rem wordt ge vormd voor een te groot patronenverbruik, indien de verleiding tot het dikwijls gebruiken van het magazijn te sterk wordt. Moet in de kritieke of beslissende momenten een krachtig snelvuur meer of minder lang worden volgehouden, dan kan dit door het gebruiken der patroonhouders geschieden. Het geweer weegt zonder bajonet, 4,52 KG.; met 5 patronen geladen, heeft het een gewicht van 4,7 KG. ruim. De uitwendige vetting der scherpe patroon, die voortaan patroon N°. 1 zal heeten, is vervallen en vervangen door eene inwendige vet-, prop, die van de buskruitlading is gescheiden door een druggetschijf en van den kogel door een schijf perkamentpapier. Bij de inrichting van het nieuwe ledergoed worden in hoofdzaak de Duitsche beginselen gevolgd, volgens welke de last over de schouders en de heupen verdeeld wordt, waardoor de borst en armen zooveel mogelijk vrij blijven. Aan den koppel hangen drie patroontasschen en wel twee vóór het lijf en één op den rug. De rechtertasch bevat drie rijen van 10

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 502