484 patronen, die rechtstandig met de kogels naar beneden worden ge plaatst; de middelste rij steekt iets boven de andere uit. De lin- kertasch bevat zes houders, elk gevuld met 4 patronen. De achtertasch dient tot berging van 4 pakjes, elk van 10 patronen. In den ransel draagt de soldaat 6 reservehouders. De geheele munitievoorraad weegt 4,5 KG. Volgens het Militair Blad worden 50000 Beaumontge- weren getransformeerd, hergeen vóór het einde van dit jaar geschied zal moeten zijn. Duitschland. In dit rijk is, naar men zegt, reeds een repeteer geweer van zeer klein kaliber aangenomen. Nadere bijzonderheden kunnen niet met zekerheid worden medegedeeld. Omtrent de bajonet meldt de Allg. Mil. Zeitung het volgende. Aan het Duitsche D. v. O. zijn voorstellen ingediend tot afschaffing van de oefening in de bajonetvechtkunst. Wel is waar wordt erkend dat deze oefening zeer veel bijdraagt tot ontwikkeling van den offen sieven geest, maar tevens meent men dat het gebruik van het ge weer als stootwapen wegens de belangrijke verbeteringen, die het in zijne qualiteit van vuurwapen heeft ondergaan meer en meer tot de zeldzaamheden gaat behooren. Daarom verdient het overwe ging, den tijd, die thans aan het bajonetschermen wordt besteed, tot uitbreiding der schietoefeningen te benuttigen. Naar men verneemt, is ook het D. v. O. deze zienswijze toegedaan en kan dus de af schaffing der evenbedoelde oefening elk oogenblik worden verwacht. De Revue mil. de l'étr. heeft vernomen, dat men in Duitschland de bajonet ivil laten vervallen en geeft naar aanleiding van dien de volgende beschouwingen ten beste. Zal men, om de Duitschers na te doen, ook onzen dapperen, kleinen krijgers de bajonet ontnemen, waarvan zij zich zoo goed weten te bedienen, als men hen leert ze te gebruiken? Men denke daar eens wat over na! Men kan aannemen, dat de door hooggeplaatste Duitsche officieren geuitte meening volkomen de overhand zal verkrijgen, en men moet erkennen, dat die meening geheel logisch is. Het is namelijk onbetwistbaar, dat het tempera ment van den koelbloedigen Germaan zich veel beter voor het vuur gevecht eigent dan dat van den Franschen soldaat, met zijn opge-

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 503