486 teergeweer gebruikt worden; het buiten werking stellen van het repeteermechanisme gaat zeer gemakkelijk. Het afneembaar magazjjn is met een stalen kettinkje aan het wapen bevestigd. Daar, waar het geweer met de linkerhand moet worden aangevat, is de lade van uithollingen voorzien. De soldaat draagt twee patroontasschen aan den gordel; de eene bevat afzonderlijke, de andere pakjes patronen. Door de doelmatige inrichting der tasschen kunnen er geen patronen uitvallen, terwijl het nemen vau eene patroon zeer gemakkelijk is. Een gevuld reserve magazijn wordt aan den linkerranselriem opgehangen. Omtrent de vuui'uitwerking deelt de Rev. mil. de l'étr. mede, dat eene afdeeling van 87 man op een schijf, voorstellende een bataljon in gesloten divisie-colonne, de volgende resultaten behaalde: Afstand Aantal schoten Aantal treffers 2000 yards (1830 M.) 370 159 2400 (2200 M.) 367 96 2800 (2560 M.) 629 91. Tot op den laatstgenoemden afstand is de uitwerking van den kogel nog doodelijk. Om van het bestaand Henry-Martini-geweer een goed repeteerwapen te maken, dat b. v. in oorlogstijd zou kunnen dienen tot bewapening van bijzondere korpsen, die in tijd van oorlog gevormd kunnen worden, heeft de majoor Horston een magazijn uitgevonden, dat naast den sluittoestel aan het geweer bevestigd kan worden. In Oostenrijk gaat men zoo snel mogelijk voort met de fabricage der Mannlicher-repeteergeweren, kaliber 8. Iu Italië is de transformatie van den bestaanden achterlader naar het repeteermechanisme Vitali bijna volvoerd. Omtrent het nieuwe schietvoorschrift, dat in verband hiermede ingevoerd werd, deelt de Allg. Mil. Zeitung het navolgende mede. 1Indioidueele oefeningen. Nummer Afstand in M. Schijf. 1 150 [1,8 M. hoog, 1,2 M. breed en voorzien 2 200 van 2 concentrische cirkels, resp. van 3 250 0,4 en 0,8 M. middellijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 505