494 „Ten 5 uur 30 min. des morgens van den 20en openden onze batterijen een goed onderhouden vuur op de redoutes der opstandelingen, die dat vuur terstond krachtig beantwoordden. Even voor 7 uur, nadat de ge neraal de troepen had geïnspecteerd, begonnen wij onze voorwaartsche beweging terwijl de forten en de Nordenfelt's den vijand onder vuur hielden. Kitcheners brigade bevond zich op den rechtervleugel, die van Smith op den linker. Blijkbaar hadden onze Soedanners veel last van 's vijands artillerie, maar instede van hun pas daardoor te vertragen, ver snelden zij des te meer den marsch, totdat zij ten slotte met een laatsten sprong en onder hevig gegil den storm aanvingen, Hoewel de Arabieren hevigen tegenstand boden, moesten zij toch de redoutes prijs geven. Ge neraal Grenfell gaf daarop de cavalerie last tot chargeeren, dat onder kolonel Barrow op prachtige wijze geschiedde. Het was een pleizier de huzaren op de derwisschen te zien aanrijden; zij waren gericht als een muur. De rebellen hielden dapper stand; zij sprongen van het paarden wachtten de huzaren moedig te voet af, maar deze waren hun te sterk; zij werden uiteengeslagen en een paar mijlen ver achtervolgd. „De salvo's der Britsche troepen werden met de meeste regelmatigheid afgegeven onverbeterlijk, zei generaal Grenfell. Ook de bereden infan terie deed flink haar plicht. „Onze verliezen bedroegen in 't geheel 6 dooden en 55 gewonden." Afschaffing van het stroo als ligging in het Britsch-Indisch leger. Op voorstel van den surgeonmajor Climo is men bij het Britseh-Indi- sche leger er toe overgegaan, om het stroo uit de stroozakken der sol daten te vervangen door de vezel van dó klappernootbast, als zijnde ge zonder en tevens goedkooper. De goede resultaten van deze verandering in Indië maken het waarschijnlijk dat ook in Engeland zelf deze vulling zal worden beproefd. Klapperbastvezel is zindelijk, gemakkelijk te reini gen en uiterst goedkoop; de bezuiniging door het gebruik daarvan te verkrijgen wordt geschat op f 120000 'sjaars. (A. and N. Gaz.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 513