505 „te Tebing Tinggi ontvangen oin alle verdere aangelegenheden van „Ampat Lawang, met mijne ondergeschikten aan de Moe si te „regelen, blijvende mijne troepen te Tebing Tinggi alsmede op „zoodanige andere plaatsen gestationneerd als ik zal oordeelen in het „belang der zaak noodzakelijk te zijn. „Artikel 7. Indien intusschen Ampat Law angers mochten af- „komen om binnen die grenzen te rooven, zal deze onderhandeling van „geen kracht meer zijn wanneer AmpatLawangers naar Tebing „Tinggi willen afkomen, moeten zij van mijnen gemachtigde te „Rantau Tenang eene schriftelijke vergunning verzoeken. „Artikel 8. Indien door de Ampat Lawangers deze artikelen „behoorlijk worden opgevolgd, zal er geen troepenbeweging naar „Ampat Lawang plaats vinden, doch zullen zij, Am pat La wan- „gers den tijd besteden om hunne velden te bebouwen en voorts in „hunne doesoens verblijven. „Artikel 9. Alle pasirah's en proatin's van Ampat Lawang, „welke zich aan deze voorwaarden willen onderwerpen, zullen deze „overeenkomst beëedigeu door een karbouw te Oedjoeng Ali te „slachten, in tegenwoordigheid van mijnen gemachtigde, Raden Ab- „doella h. „Gegeven te Tebing Tinggi, den 12cn November 1851. De resident van Palembang C. A. de Bra uw". Als geheim artikel der overeenkomst werd mondeling hierbij nog gevoegd: „de pasirah's staan voor het gedrag en de handelingen „van Radja Tiang Alam aldaar in". Terwijl de onderhandelingen op deze voorwaarden plaats hadden, deden een honderdtal AmpatLawangers, weldra door een paar hon derd Pasoemahers versterkt, onder aanvoering van den uit Kikim verdreven depati van Goenoeng Kerto, een inval in het bovenge noemd, tot Kikim behoorende district Oeloe Pangi. De bevol king van dit district, welke zich reeds tot onderwerping aan ons gezag bereid verklaard had, schaarde zich weder aan hunne zijde, en den 14on November werd, door de gezamenlijke muitelingen, Loeboe Lengkong (5 palen van Saoengnaga) bezet. Een

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 524