559 „om." Tengevolge van deze bevoegdheid werden, vooral in het begin van de werking van de nieuwe organisatie, meermalen burger ambtenaren of edelen benoemd tot officiersbetrekkingen, overeen komstig hun positie in de burgermaatschappij. In 1885 werd deze bevoegdheid ingetrokken. Bijzondere regelen wijzigen de bevordering in tijd van oorlog, terwijl schitterende wapenfeiten door bevordering bij keuze kunnen worden beloond. Te velde worden de vacatures in de luitenantsrangen slechts voor de helft volgens anciënniteit vervuld. Benoemingen tot kapitein geschieden steeds bij keuze. De minimum diensttijd, om tot een hoogeren rang te kunnen worden benoemd, wordt te velde met de helft verminderd. Traktementen en indemniteiten. Den 17™ van elke maand worden de traktementen over de loopen- de maand uitbetaald. Verhoogingen of kortingen, ingaande na den 17en, worden in de volgende maand verrekend. Een officier, die eene hoogere betrekking waarneemt, ontvangt hetTi, van het verschil tusschen het aan zijn rang verbonden traktementen dat van de waarnemende betrekking, als verhooging. Hij, die wegens ziekte geen dienst kan doen, ontvangt zijn normale traktement gedurende de eerste 120 dagen van z|jne ongesteldheid. Daarna krijgt hij het f. Zij, die wegens familierouw geen dienst verrichten, genieten het geheele activiteitstraktement. De inkomsten der officieren en met hen gelijkgestelden bestaan uit 1°. het eigenlijke traktement; 2°. eene verhooging voor speciale diensten; 3D. indemniteit voor huishuur en ameublement. Bereden officieren krijgen bovendien fouragegelden voor elk reglementair voorgeschreven dienstpaard. De traktementen enz. worden uitbetaald in yens, zilveren munten, wier waarde afhankelijk is van den koers, doch in het volgende staatje berekend zijn naar eene waarde van 5 francs of f 2.50 Hollandsch. Dl. I, 1889. 36

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 578