46 - alles tegenwoordig zijn wat den vorigen dag is present geweest en wat den volgenden dag voor de oefening op het terrein aanwezig moet ziju. Het is goed om eeuige noodzakelijke regels met hunne korte en duidelijke uitlegging door iederen recruut te doen herhalen, ten einde hem een korten inhoud in te prenten van hetgeen hij weten moet. Bij meer vorderingen en ontwikkeling behoeft de man niet de woor den te herhalen, doch wel den zin; niet hetgeen men hem gezegd, doch hetgeen hij begrepen heeft. Op deze wijze ontwikkelt men het geheugen en het denkvermogen. Het valt niet te loochenen, dat de cavalerie in Indië weinig bekend is. In de laatste 25 jaren is er van het wapen weinig notitie ge nomen, dan alleen eenige jaren geleden, om aan zijne sterkte twee veldeskadrons te ontnemen. Wij hopen, dat de resultaten, bij de laatst gehouden manoeuvres verkregen, in de eerste plaats den stoot tot eene betere meening zullen geven. Doch ook op de recruten moet gewerkt worden. Indien de andere wapens zijn vooruitgegaan met betrekking tot eene betere bewapening, dan is de cavalerie niet blijven stilstaan. Yroeger was het infanterie- vuur minder snel en juist, dat is waar, maar de paarden waren toen ook niet wat zij nu zijn; deze konden vroeger den gestrekten galop niet langer dan over een afstand van 500 M. volhouden, ter wijl tegenwoordig bij het op adem brengen der paarden al afstanden van 600 tot 1800 M. in galop worden afgelegd en in den velddienst afstanden van 3 KM. De verhouding tusscheu de snelheid van het schot en de snelheid van het paard zijn dus niet zóó veranderd als men gewoonlijk denkt. Men moet den cavalerist o >k uitleggen, dat de verspreide vechtwijze en het gebruik maken van het terrein bij de infanterie deze meer uit de hand van hare aanvoe ders brengt en zij, als zij wordt aan gevallen, blootgesteld is aan een wanorde en eene ontsteltenis, die zeer gunstig zijn voor het succes der cavalerie; dat de uitwerking der vuurwapenen niet zoo enorm vermeerderd is met de snelheid van het schot; dat juist deze snelheid afbreuk doet aan de juistheid

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 57