47 flat op het slagveld de kruitdamp de infanterie verblindt; dat het geraas haar belet de commando's te verstaandat zij niet in staat is juist te mikken, vooral op de cavalerie, die een veel te beweeglijk doel voorstelt om de opzetten te regelen, zoodat bijna alle kogels verloren zijn; dat verder dan 1000 M. het gevaar onbeteekenend is dat de cavalerie dien afstand in verbazend korten tijd aflegt en dat infanterie, die zich op geringen afstand door cavalerie in galop heeft laten naderen, gedemoraliseerd en verloren is. Men moet den cavalerist de onweerstaanbare uitwerking op het moreel voorhouden door het verrassend optreden teweeggebracht, en dit is door stoutmoedige cavalerie vrij gemakkelijk te bereiken. Wanneer men gelooft aan den aanval met de bajonet, waarom zou men dan niet gelooven aan den aanval met de sabel, tienmaal vlugger en honderdmaal indrukwekkender. Ook moet men er trotsch op zijn tot een wapen te behooren, dat slechts zijne verdiensten ontleent aan eigenwaarde en moed, dat door niets anders kan overwinnen dan dooi de dapperheid zijner soldaten en de deugdelijkheid zijner paarden. Andere wapens kunnen voordeelen trekken uit eene nieuwe uit vinding; de voortdurende vooruitgang in de wetenschap en in de indus trie kan hen zelfs in werkelijke oorlogsmachines veranderen. De cavalerie alleen is ridderlijk uitverkoren om steeds hare kracht te putten uit hare zuiver militaire en op de overlevering gegrond veste deugden, en dat zijnde manoeuvreervaardigheid, behendig heid, lichamelijke kracht, ondernemingsgeest en vermetelheid. Het is eene eer cavalerist te zijn, want hij heeft in den oorlog eene moeilijke en roemvolle rol te vervullen, en het is ook daarom, dat men het karakter van den cavalerist in zijne dubbele rol van strijder en van verkenner kan samenvatten in één woord, het woord, dat onder alle omstandigheden de krijgsroep moet zijn, het woord, dat de gedachte van iederen cavalerist steeds moet ver vullen en door zijne houding moet worden aangeduid, en dat woord is voorwaarts De opvoeding van den cavalerist moet dit woord tot zinspreuk heb ben en dergelijke begrippen moeten den recruut worden ingeprent. X

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 58