Instructie-Inventaris van de voorwerpan, bij de Militaire Administratie in gebruik, beheer of bewaring, zooals die voorkomen in de Prijslijst, uitgegeven bij de Algemoene order voor het Leger No. 69 van 1888, samengesteld door II. C. W. Koqenschot, kapitein-kwartiermeester bjj de Militaire Administratie. Van dit werk, waarvan in 1887 de eerste aflevering (Hoofdstukken I en II) het licht zag, verscheen thans de tweede. Deze behelst de hoofdstukken V XIV Fournituren; hospitaalkleeding en kleeding voor jongens bij den lijkwagen; aarde-, blik-, zink- en glaswerk; verlichtingsmiddelen; hout-, vaat- en kuipwerk; ijzer- en koperwerk; diverse goederen; merken en nummers; provisiën. Met eene derde aflevering, die bevatten zal de hoofdstukken III en IV: kleeding, uitrusting, versierselen en stoffage, zal het werk compleet zijn. Het overgangstijdperk, waarin het Leger ten opzichte der kleeding ver keert, maakt het gewenscht met de uitgave dezer aflevering te wachten tot na de vaststelling der nieuwe modellen. Het is te betreuren dat de ijverige bewerker niet in staat zal zijn ook deze laatste aflevering te voltooien, al zal daarom de uitgave geen vertraging ondervinden maar door anderen worden voortgezet. De tweede aflevering maakt, evenals de eerste, een gunstigen indruk. Uit den aard der zaak kan echter hier, evenmin als bij gene, de waarde van het werk aanstonds beoordeeld worden; de practijk zal moeten leeren, of werkelijk alle gegevens nauwkeurig, alle beschrijvingen juist en duide lijk zijn. Do waarschijnlijkheid daarvoor bestaat wel. Reeds nu is de eerste aflevering geheel uitverkocht; wel een bewijs dat zij in 't gebruik schijnt te voldoen. Voor deze tweede aflevering is de inteekening, ver moedelijk tengevolge van de kennismaking met de vorige, zóóveel grooter dan geraamd werd, dat ook hiervoor een herdruk aanstonds noodig is. Den bewerker met dit aanvankelijk succes gelukwenschend, hopen wij dat het werk, door hem onder veel moeielijkheden aangevangen en door gezet, eenmaal voltooid zijnde, eene vraagbaak zal blijken te zijn voor allen, die met het materieel van het Leger bemoeienis hebben.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 615