600 van het volk der Somali's, wonende aan de Afrikaansche kust tegenover Aden, ten deele uit Zoeloe's; zij worden door Duitsehe officieren en on derofficieren gëencadreerd. De uniform der officieren is over 't algemeen gelijk aan die der Engelsch-Indische. Zij bestaat uit éé:i stel kleeding, de gala-tenue, van blauwe serge, 2 van wit flanel en 5 van wit en blauw gestreepte wol. De jas heeft een staanden kraag, 2 borst- en 2 zijzakken en is overigens als een jacquet gesnedende knoopen zijn de gewone gele uni form knoopen. Het distinctief is, als bij de marine, op beide mouwen aangebracht en bestaat voor een compagniescommandant uit twee, voor een luitenant uit één en voor een kwartiermeester uit één haaksch, 1-J- cM. breed, zwart-wit-rood galon. Als voetbekleeding dienen hooge laarzen, bene vens eenige paren zeildoeksche schoenen. Bovondien moet ieder altijd wollen ondergoed dragen. Als hoofddeksel dient een kurken helm (Engelsch model). De bewapening bestaat uit een cavaleriesabel, revolver en des verkiezend een buks. Verder heeft ieder officier een ijzeren veldbed, 2 wollen en 1 zijden deken, een muskietengordijn, een zeildoeksche hangmat en een lucht kussen, een signaalfluitje, een met vilt bekleedé veldflesch, een storm lantaarn, een paar losse sporen met riemen, een kompas, een jachtmes en een lederen taschje om om te hangen. De geheele uitrusting wordt ver pakt in twee waterdichte blikken koffers van 1 M. lengte en a M. hoogte, van het model dat door de Engelschen op hunne expeditiën veel wordt gebruikt. De onderofficieren ontvangen 4 stellen katpenen kleeding, bovendien 4 wollen hemden, 12 paar wollen sokken, 1 wollen onderbroek, 5 paar schoe nen en laarzen, 1 koffer en 1 zak. Het distinctief der onderofficieren bestaat uit een zwart-wit-rood galon op den bovenarm; zij zijn gewapend met zijdgeweer, jagerbuks en revolver. Allen, zoowel officieren als manschappen, zijn tot bescherming tegen tropische regens voorzien van een waterdichten bruinen regenmantel in den vorm van een poncho (een lap goed met een gat er in om het hoofd door te steken). {Allg. MiU Zeit.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 619