- 78 Zijne Excellentie den Minister van Oorlog voorgesteld aan het remonte-depot eene zoodanige uitbreiding te geven dat, er plaats is voor 450 paarden. Tot heden worden alleen de stallen, die aan de Zuidzijde een geheel open terrein voor zich hebben, gebezigd tot stalling dor remonte- paarden en wel omdat alleen bij die stallen gelegenheid is tot het daarstellen van op de drijfplaats uitkomende loopplaatsen. De voormalige cantioe der cavalerie-officieren dient tot woning van den directeur, van den officier van gezondheid en van den paardenarts. Ieder dier officieren heeft twee kamers, de directeur tevens een bureau, terwijl verder nog aanwezig is een keuken en logies voor de bedienden. Voor het personeel, bestaande uit 42 man, waaronder twee wacht meesters en vier korporaals, is het voormalige slachthuis, dat aan de Noordzijde van het etablissement is gelegen, tot kazerne ingericht. Het reeds lang bestaande steenen hospitaal wordt nog als zoodanig gebezigd, terwijl dit gebouw tevens des zomers tot herstellingsoord dient voor reconvalescenten. Het wachtlokaal maakt een gedeelte uit van een der stallen en is door middel van een electrische schel verbonden met de kazerne, terwijl de kazerne weder op dezelfde wijze verbinding heeft met het slaapvertrek van den directeur. Ook zijn nog aanwezig vier hooibergen. De stallen van de remontepaarden zijn alle op dezelfde wijze ingericht. fig. 1. a (zie fig. 1) is een vertrek dat dient tot verblijf van den stal- wacht (wachter), tot berging van fourages voor één dag en tot plaat sing van een extincteur; b is «en box, ter halverhoogte door traliewerk van den stal af- De openingen zijn met denren gesloten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 89