79 gescheiden, waarin ruimte is voor twee paarden, terwijl c de stal is, waarin een koppel van 30 paarden zich vrij kan bewegen; ongeveer in het midden kan een met stroo omwonden boom d geplaatst worden, welke dient om de licht droezige van de gezonde paarden af te zonderen. De paarden komen op drie- of vierjarigen leeftijd bij het remonte depot aan en worden dan bij de reeds aanwezige koppels ingedeeld of wel tot afzonderlijke koppels samengevoegd. Ze worden nimmer gepoetst, hetgeen naar mij voorkomt ook veilig achterwege gelaten kan worden, daar ze alle kenteekeneu dragen van reinheid en gezondheid. Alleen die paarden, welke binnen betrekkelijk korten tijd bij de regi menten zullen overgaan, worden gemeenzaam gemaakt met het ge bruik van roskam en borstel. Bij het bekappen der hoeven worden de paarden geoefend in het opnemen der beenen, terwijl die, welke zich daarbij onwillig be- toonen, afzonderlijk daaraan gewend worden. In geval van mobilisatie marcheeren de paarden gekoppeld en koppelsgewijze van Miliigen naar Utrecht. Dit koppelen geschiedt met koppeltouwen, terwijl ieder koppel uit hoogstens 5 a 6 paar den bestaat. Aangezien, zooals begrijpelijk is, hierbij de meeste spoed moet worden betracht, worden de paarden reeds zeer spoedig na hun aan komst bij het remonte-depot in het gekoppeld marcheeren geoefend. In den stal loopen de paarden altijd vrij rond; alleen gedurende den tijd, dat ze gevoederd worden, worden ze aan de bakken e vastgezet, waar ieder paard zijn vaste plaats heeftde gulzige paarden worden steeds iets ruimer gestald. Zijn er onder de paarden enkele, die door herhaaldelijk vechten de orde en rust in de stallen verstoren, dan worden ze voor eenigen tijd aan het einde van den stal vastgezet; treft deze maatregel geen doel, dan plaatst men ze voor eenige dagen in de box b, hetgeen niet wegneemt dat ze toch aan de dagelijksche bewegingen in de loopplaats deelnemen. Worden ze daarna weder in den stal bij het koppel, waartoe ze behooren, losgelaten dan, zeide de directeur, wor den ze door hunne kameraden zoo onder handen genomen, dat de

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 90