- 82 Bij het drijven in draf zijn de wachters te paard en geschiedt dit overigens geheel overeenkomstig de bovenomschreven wijze van het drijven in stap. Zoodra de paarden eenigen tijd bij het remonte-depot en goed aan elkaar gewend zijn, worden ze driemaal daags, telkens gedurende 1 a 1|- uur, in stap in de drijfplaats gedreven. Kan dit om de eene of andere reden niet plaats hebben, dan hou den de wachters de paarden in de loopplaats met de chambrière in beweging. Het drijven in draf heeft slechts éénmaal per dag plaats. Oordeelt de directeur, dat de paarden krachtig genoeg zijn tot het overwinnen van hindernissen, dan worden ze daartoe in de door de drijfplaats omgeven hindernisbaan g gedreven (zie fig. 2) Toegang daartoe wordt verkregen door twee in het hekwerk der drijfplaats aanwezig verschuifbare deuren f. In de eerste plaats leeren de paarden over een op den bodem ge plaatsten boom stappen; geschiedt dit zonder vrees, dan wordt de boom, wiens lengte gelijk is aan de breedte van de baan, langza merhand wat hooger geplaatst. Gaan de paarden ook zonder aarze len daarover, dan worden ze over de in de hindernisbaan aanwezige sloot en den aarden wal gedreven. Yan des voormiddags 11^ tot des namiddags 1| uur zijn de paar den steeds in den stal en moet daarin volmaakte rust heerschen zelfs de stalwacht mag zich dan niet in den stal ophoudende paar den moeten dan, zooals de directeur zich uitdrukte, „slapen"; zij, die reeds eenigen tijd bij het remonte-depot zijn, doen dit ook werkelijk. De paarden worden gevoed met haver en hooivoor hen, die in draf gedreven worden, wordt in den beginne en als het noodig wordt geoor deeld de haver met paardenboonen gemengd, terwijl de pas aan gekomene paarden dikwijls met meel en zemelen gevoederd worden. De voor het remonte-depot benoodigde fourages worden niet aan besteed, doch door den directeur aangekocht, hetgeen bij uitstekend voeder het Rijk jaarlijks ettelijke duizende guldens bespaart; voor het overbrengen van de fourages van de plaats van levering naar het etablissement zijn eenige boerenwagens aangemaakt, welke wor den bespannen met treinpaarden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 93