VARIA. De nieuwe officierssabel, der Duitsche Infanterie. Het officierskorps der Duitsche infanterie heeft een nieuw model zijd- geweer gekregen dat bestaat uit een rechte sabel met stalen scheede. Deze sabel is in vorm gelijk aan den kurassierspallas, kan echter niet, zooals deze, slepend gedragen worden, tengevolge van eene andere be vestiging der scheede aan de koppel. De achterste riem (lange riem) is nl. slechts zóó lang dat de sabel schuin naar beneden hangt zonder tot aan den grond te reiken. De scheede is vervaardigd van vernikkeld staal, geheel recht en heeft eene breedte van ruim 3 cM. Zij is voorzien van twee beugels, de bovenste bestemd voor den draagriem, de onderste voor den sleepriem. Beide riemen zijn tnet schuiven bevestigd aan de koppel, die van singélband vervaardigd is; de riemen zijn op die wijze langs de koppel verschuifbaar. Vóór den draagriem bevindt zich een reserveriem met haak; deze riem, bestemd voor het gebruik te paard, kan door een dubbelen knoop op verschillende lengten worden gebracht. Het wapen zelf bestaat uit eene gesmeede kling en een verguld gevest, waarin het naamcijfer des keizers is aangebracht. De knop van het gevest is glad, de greep is bekleed met een zwarte stof en daarna met zilver draad omwonden. De dragon is gelijk aan dien der cavalerie, doch hangt in stede van aan een lederen riempje aan een gevlochten zilveren koord. Het nieuwe wapen wordt in dienst gesteld op 1 Mei bij de garde, op 1 Juli bij de linie-infanterie. (Allg. Mil. Zeit.) Promotie verbe tering De promotie bij de Infanterie gaat slecht, zeer slecht zelfs, dat is te betreuren, en ik kan mij heel goed voorstellen, dat de daaronder gebukt

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 106