107 Inmiddels hadden P rag er en KI am berg den 2en Juni hunne operatiën begonnen. Den 4en kwamen zij bij Lesong Batoe, dat na een onbeduidend vuurgevecht in hunne handen viel. Don 5en Juni werden door beide troepenafdeelingen de muiters in alle richtingen vervolgdeenige kleinere verblijfplaatsen werden ver nield en veel buit behaald. Den GC]1 werd Tandjoeng Bringin in brand gestoken, den 7™ waren alle troepen weder aan boord terug Yan Steijn van Hensbroek te Loeboe Sepili, Prageren Klamberg te Moeara Semangoes. Algemeen was men toen hoewel, gelijk spoedig bleek, ten onrechte van meening dat geen verzet meer kon worden verwacht aan de muiters waren de middelen van bestaan ontnomen, en alleen door in hunne doesoens terug te keeren zouden zij in hun levensonderhoud kunnen voorzien. Den invloed van Dragam achtte men vernietigd. De resident vaardigde daarom eene publicatie uit# waarbij aan allen vergiffenis werd toegezegd, die binnen 14 dagen in hunne doesoens zouden zijn teruggekeerd, en de overigen met rustelooze vervolging werden bedreigd. Al de troepen, welke tegen Dragam en de zijnen hadden gea geerd, vertrokken naar Palembang, waar zij, met De Brauw, den 13en Juni aankwamen. Al spoedig bleek echter dat men zich te vroeg met de onderwer ping der gevluchte bevolking had gevleid. Den llen Juni vernam men te Tebing Tinggi datDragam, met slechts weinige volgelingen, in de bosschen van de hoven- Se mangoes ronddwaalde. Ten einde eene poging te doen om zich van hen meester te maken, vertrokken den volgenden dag 50 pra- djoerits met het divisiehoofd van Moesi Oeloe over SaoengNaga naar Tjeter, waar zij den 14ea aankwamen, en vandaar naar Tandjoeng Tebat de uiterste doesoen van Kikim, aan de Semangoes gelegenwelke plaats den 16CI1 bereikt werd. Met een 100-tal Kikim mei's, die hunne diensten aan het bestuur hadden aangeboden, werd de volgende dagen het boschachtig terrein doorkruist den 18en kwamen deze patroui.les te Tandjoeng Bringin, waar zij wel geene menschen, doch een bO-tal nieuwe huizen in aanbouw

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 113