155 kunstenaars, die YÓór hun 23en verjaardag een voorgeschreven prijs hebben behaald. Yerder geschiedt de aanwijzing der dienstplichtigen voor verkorte oefening door het lot. Bij de gewenschte sterkte der strijdkrachten zullen er jaarlijks ongeveer 12600 dienstplichtigen ter volledige oefening moeten worden ingelijfd, waarvan 500 bij de zeemacht- Aannemende dat er in de volgende jaren 40000 ingeschrevenen voor de militie zullen zijn, gaan daarvan wegens vrijstellingen en uit sluitingen 15300, wegens afkeuringen 6757, wegens het zijn in militairen dienst 1500, totaal 23557 af, zoodat beschikbaar zouden blijven 16443, waarvan 12600 ter volledige en de rest voor verkorte oefening in aanmerking kan komen. 4. De dienstplicht moet -persoonlijk vervuld worden. De duur van den dienstplicht is behoudens enkele aangegeven uitzonderingen bij het leger of de actieve zeemachtacht jaar, bij de land- of de zeeweervijf jaar, bij de reserve der land- of der zeeweerzeven jaar, met dien verstande dat de geheele diensttijd niet later eindigt dan den len Februari van het jaar, waarin de dienstplichtigen hun 40e jaar volbrengen. 5. De veld- en de bezettingstroepen worden evenals de depot troepen overeenkomstig hunne bestemming van elkander afgescheiden georganiseerd en geoefend en voor zoover betreft de bezettingstroepen in verband met de inrichting der verdedigingsliniën en stellingen. De bewakings- en reservetroepen worden gevormd uit het veldleger. 6. De inlijving der dienstplichtigen heeft plaats: a. bij de cavalerie, bereden artillerie en trein voor de helft in het begin van April, voor de helft in het begin van October. b. voor de overige dienstplichtigen te land (behalve voor het gedeelte infanterie en vestingartillerie, bestemd om bij mobilisatie bij de depots over te gaan, dat half Juni opkomt) in het begin van Februari. c. voor de dienstplichtigen ter zee in het begin van Maart. I

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 161