156 7. De duur van het verblijf onder de wapenen is: a. Infanterie en vestingartillerie: Eerste verblijf: één jaar (bij de pantserfortcompagnieën 15 maanden). Herhalingsoefeningen Yeldinfanterie: Drie elk van 35 dagen in het derde, het vijfde en het zevende dienstjaar. Yestinginfanterie en vestingartillerie: Twee, beide van 30 dagen in het derde en zesde dienstjaar. b. Cavalerie, bereden artillerie, trein Eerste verblijf: anderhalf jaar. Herhalingsoefeningen Cavalerie: Greene; de dienstplichtigen van dit wapen, die bij den trein overgaan, worden dat jaar 21 dagen bij de veldartillerie geoefend als stukrijder. VeldartillerieTwee, elk van 30 dagen in het vierde en zesde dienstjaar. Rijdende artillerie: Twee, elk van 30 dagen in het vierde en vijfde dienstjaar. TreinGleeno. De pontonniers, torpedisten en genietroepen hebben een eerste verblijf onder de wapenen van één jaar met twee herhalingsoefeningen, elk van 1 maand. Van de hospitaalsoldaten is het eerste verblijf 14 maanden en de ééne herhalingsoefening 35 dagen. De dienstplichtigen, bestemd voor de depots bij de infanterie en vesting artillerie, hebben als eenig verblijf onder de wapenen: driemaanden. Bij de zeemacht bedraagt het eerste verblijf hoogstens één jaar, maar rekent men met 8 maanden eersten oefeningstijd te kunnen volstaan. De herhalingsoefeningen hebben ten getale van twee plaats in het derde en zesde dienstjaar, respectievelijk gedurende 4 en 3 weken. 8. Uit de dienstplichtigen te land wordt kader gevormd tot en met den rang van luitenant. Uit de dienstplichtigen ter zee wordt zoo mogelijk kader voor de zeemacht gevormd. 9. De dienstplichtigen komen in den regel onder de wapenen in

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 162