157 het jaar, waarin zij hun 20° levensjaar volbrengen. Een jaar uitstel kan worden verleend. Ook kan aan jongelieden van krachtigen lichaamsbouw vergund worden hun dienstplicht op hun 18e of 19® levensjaar aan te vangen. 10. In dit artikel worden de vrijstellingen van clen dienst in tijd, van vrede geregeld, terwijl in 11. De gevallen zijn opgenomen, waarin uitstel van iverkelijken dienst wordt verleend. 12. Uitgesloten van den dienst worden zij, die onwaardig geacht worden bij de land- of zeemacht te dienen; tijdelijk uitgesloten zij, die zich in verzekerde bewaring bevinden of wien tijdelijk het recht is ontzegd bij de gewapende macht of als militair geëmployeerde te dienen. 13. Bevat bepalingen op de ontheffing van den icerkélijken dienst, die telkens voor één jaar verleend kan worden, b. v. aan de geeste lijken en bedienaren van den godsdienst. 14. Het Rijk wordt verdeeld in recruteeringsdistricten. De distric ten voor het veldleger leveren elk de dienstplichtigen voor 2 actieve bataljons infanterie. De districten voor de bezettingstroepen zijn gelegen in de nabij heid der betrokken stellingen. De dienstplichtigen te land van andere wapens als de infanterie en de dienstplichtigen ter zee kunnen uit alle districten worden genomen. 15. Aan het hoofd van elk district staat een districtscommissaris hoofdofficier der infanterie. Aan hem is toegevoegd een districts adjudant -■ luitenant der infanterie. De commissaris vervult de func- tiën, thans aan den militiecommissaris en den provincialen adjudant opgedragen. In oorlogstijd worden de districtscommissarissen vervangen door gepensionneerde officieren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 163