MEDEOEELINGEN OMTRENT LEGERS EN VLOTEN BUITEN EUROPA. Het Perzische Leger. Met het oog op de ligging van dit rijk, dat vroeg of laat de ge volgen ondervinden zal van de botsing tusschen de in Azië vooit- dringende Russen en de Engelschen en dat in den laatsten tijd herhaaldelijk teekenen van een nieuw leven vertoont door aanslui ting te zoeken met den Europeeschen handel en nijverheid, is het niet onbelangrijk kennis te nemen van de organisatie van de strijd krachten van die rijk. Het Perzische leger bestaat uit: geregelde troepen, eenepermanente militiegetrokken uit sommige provinciën, en eene tijdelijke militie welke alleen in oorlogstijd wordt opgericht uit nomadenstammen. Sedert 1809 hebben de Perzische troepen Europeesche instruc teurs gehad: eerst Pranschen, vervolgeus Engelschen, Italianen, Oos tenrijkers en later Russen. Desniettegenstaande en hoewel de in boorlingen voor goede soldaten doorgaan, kau het leger de vergelij king met eenig leger van Europa volstrekt niet doorstaan. De recruteeringniet gebaseerd op het cijfer van de bevolking, maar op het aantal belasting betalende inwoners, geschiedt met de grootste willekeur. Wetten, vaststellende den diensttijd, den ouder dom of de lichamelijke geschiktheid bestaan nietin de gelederen ziet men jongens van 16 jaar naast mannen van 60krachtige, goed ontwikkelde individuen naast ziekelijke, zwakke jongelingen personen die voor één jaar zijn iugeschreven naast anderen, die aangewezen zijn om hun geheele leven soldaat te blijven. Met de aanvulling van het officierskorps is het nog erger gesteld. Om officier te worden, is het voldoende te kunnen lezen en schrijven, bekend te zijn met de behandeling van het geweer en twee of drie

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 172