167 formatiën te kunnen commandeeren; geld en geboorte zorgen voor de rest. Er zijn evenwel twee opleidingsscholen voor officier; maar een programma is niet vastgesteld en de leeraars onderwijzen wat zij willen- Tot het verlaten van deze inrichtingen zijn geen voorwaarden gesteld; zoo zijn alle leerlingen, die sedert 1877 de 1° school de zoo genaamde klasse van den generalen staf, waarop alleen de zonen van voorname families worden toegelaten, verlaten hebben, in eens tot kolonel bevorderd, terwijl de andere school sedert dat tijdstip geen enkel officier heeft opgeleverd. De officieren moeten hunne rangen koopendeze koopsom wordt op verschillende wijzen terug verkregen, voornamelijk echter door de soldijen te ontvaugen voor de afdeelingen, welke zij commandeeren, en die doorgaan voor geheel voltallig, terwijl onder de wapenen slechts een zeer klein aantal manschappen verschijnen. Kleeding en brandstof krijgt de soldaat in natura, de rest ontvangt hij in geld ten bedrage vau 42 tot 60 roebels (l) per jaar. Met dit geld moet de soldaat niet alleen voorzien in zijne voeding, maar bovendien op marsch nog zijne transportmiddelen betalen. Gewoonlijk eet de soldaat alleen brood. De geregelde troepen bestaan uit Infanterie, Cavalerie en Artillerie. Er bestaan 77 bataljons Infanterie, van 8 tot 10 compagnieën, elk sterk 100 manschappen, makende een totaal van 63950 infanteristen, waarvan een groot gedeelte steeds met verlof zonder soldij is. Eenige bataljons zijn gewapend met achterlaadgeweren, andere met voorlaad- en zelfs nog met vuursteengeweren. De Perzische soldaat is een slecht schutter; ter zijner verontschuldiging dient dat hij nooit in het schieten naar de schijf geoefend wordt. Tot de geregelde Cavalerie kan slechts gerekend worden te behooren de zoogenaamde kozakken-brigade sterk 2 regimenten welker oefening is toevertrouwd aan Russische officieren. De andere regi menten zijn feitelijk ongeregelde Cavalerie. De Artillerie is zeer onvoldoende georganiseerd. Menschen, paarden en vuurmonden zijn evenwel nauwkeurig van elkander gescheiden onderdeelen en staan onder verschillende autoriteiten. (1) De nominale waarde van den roebel is 4 francs; zijne werkelijke waarde varieert gewoonlijk tusschen 2 fr. 45 en 2 fr. 65.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 173